Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą poważne konsekwencje prawne, ale przede wszystkim jest bardzo ryzykowna. Pijani kierowcy nie są świadomi, że przez ich nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, może zginąć niewinna osoba. Skutki wypadku spowodowane przez nietrzeźwych kierowców często bywają tragiczne. Nie ma więc  pobłażania dla takich kierowców!

Wciąż zdarzają się  jednak kierowcy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W ostatnich dniach w powiecie olkuskim zatrzymano do kontroli drogowej kilku nietrzeźwych kierowców. We wtorek tj. 16.06. br. policjanci z komisariatu w Kluczach zatrzymali 48-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Nie miał on także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Tego samego dnia w Olkuszu 48-letni kierowca volkswagena prowadził auto, mając 2 promile alkoholu. Mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a podczas kontroli w jego samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali do kontroli  49-letniego kierowcę peugeota. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Bukowna ma 3 promile alkoholu w organizmie.

PAMIĘTAJMY!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Alkohol u kierowców zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, obniża koncentrację, powoduje  błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę,   powoduje senność, jak również błędną ocenę własnych możliwości.

Kiedy spożywasz alkohol, nie wsiadaj za kierownicę! Może to doprowadzić do tragicznego wypadku.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze