kasa2

Olkuscy miejscy radni wciąż debatują nad kwestiami związanymi z tzw. „ustawą śmieciową”. Po niedawno wprowadzonej nowelizacji przepisów samorządy mogą różnicować stawki, które w grudniu zostały uchwalone na jednakowym poziomie dla wszystkich mieszkańców (16 zł od osoby miesięcznie za odpady niesegregowane i 9,50 zł za segregowane). Inicjatywę uchwałodawczą w sprawie ulg prorodzinnych złożył Klub Radnych SLD. Na razie nad projektem obradowały dwie komisje Rady: rolnictwa i terenów wiejskich oraz zdrowia, opieki społecznej i ochrony środowiska. Pojawiły się też propozycje wprowadzenia innych ulg. Kluczowa kwestia dotyczy czasu, kiedy wprowadzić ewentualne zniżki: teraz czy po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór i wywóz śmieci, gdy już będzie wiadomo, ile kosztuje gospodarowanie odpadami.

Podczas dyskusji nad projektem uchwały lewicy niektórzy radni mieli wątpliwości, czy proponowane zmniejszenie stawek jest słuszne. Przypomnijmy, że SLD zaproponowało ulgi w wysokości 10% za trzecią i każdą kolejną osobę w danej nieruchomości.  – Nasze opłaty za śmieci są jednymi z wyższych w Małopolsce. W kilkudziesięciu miejscach w Polsce wprowadzono już ulgi dla rodzin wielodzietnych. Mam nadzieję, że w gminie Olkusz stanie się podobnie. Proponujemy takie ulgi, ponieważ bezrobocie w powiecie olkuskim jest bardzo wysokie, przekracza już 16%. Dotkliwe dla olkuszan są także ostatnie podwyżki opłat za wodę i ścieki. Zwracamy się do radnych z innych klubów, by poparli naszą inicjatywę – uzasadniał Roman Piaśnik, pomysłodawca wprowadzenia ulg prorodzinnych.

Niektórzy uznali, że zniżki nie powinny być przyznawane tylko z uwagi na liczbę mieszkańców danej nieruchomości. Swoje stanowisko w tej kwestii nadesłał do naszej redakcji radny Grzegorz Tomsia. – Zgłoszona propozycja przez grupę radnych, by wybrać metodę zróżnicowania wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość jest niedoprecyzowana, a w związku z tym niesprawiedliwa społecznie. Dlaczego? Z uwagi na  bardzo dużą zmienność danych (ruch naturalny, migracje, wynajem) w wielorodzinnych budynkach, wysokie koszty obsługi systemu związane głównie z zapewnieniem osób do obsługi deklaracji i kontroli oraz planowane zniesienie obowiązku meldunkowego. Sądzę również, że nowe stawki stanowią wysokie i niesprawiedliwe koszty dla osób samotnie mieszkających, dla matek zamieszkujących z jednym lub dwójką dzieci, dla ludzi starszych, a zwłaszcza dla emerytów i rencistów zamieszkujących tylko we dwoje. Opłaty te są niesprawiedliwe także dla mieszkańców wielorodzinnych bloków, którzy także tworzą wspólnotę i zamieszkują pojedyncze nieruchomości – twierdzi radny Grzegorz Tomsia, który jako jedyny był przeciwny uchwalonym w grudniu stawkom.

Radny przypomina, że nie powierzchnia mieszkalna, ani ilość zużytej wody mają wpływ na ilość wyprodukowanych śmieci, lecz liczba zamieszkujących daną nieruchomość osób. – Oczywiste jest, że za śmieci powinno się płacić od ilości zameldowanych w danym mieszkaniu. Natomiast inną kwestią są przyjęte opłaty i to, czy należy je różnicować. Nadal uważam, że stawki w wysokości 16 zł za odpady nieselekcjonowane i 9,50 zł za selekcjonowane są za wysokie. Opłaty powinny zostać obniżone o 20% w stosunku do obecnie obowiązujących, ale bez jakichkolwiek ulg, bonifikat i zwolnień. Chciałbym, by moja propozycja znalazła akceptację u pozostałych radnych. Moim zdaniem jest ona najbardziej sprawiedliwa dla wszystkich mieszkańców – dodaje Grzegorz Tomsia.

Władze miasta przekonują, że lepiej poczekać ze zmienianiem opłat. – Inicjatywa Klubu Radnych SLD jest konkretna, ale chciałbym poprosić o wstrzymanie się nad jej procedowaniem do czasu, aż będziemy wiedzieli, ile mamy wydać na gospodarowanie odpadami, czyli po przetargu. Czy to jest najwłaściwszy sposób wprowadzenia ulg? Niedawno był u mnie samotny mieszkaniec, pokazał decyzje z MOPS – u o przyznaniu mu świadczenia w wysokości 300 zł miesięcznie. My takich ludzi nie zauważamy w systemie gospodarki odpadami. Spodziewamy się, że może pojawić się szereg osób, które będą chciały mieć ulgi w opłatach. Dobrze byłoby, gdybyśmy potraktowali wniosek radnych SLD jako przyczynek do dyskusji, w której porozmawiamy o różnych wariantach. Musimy wiedzieć, ile nas będzie kosztować gospodarowanie odpadami – mówił burmistrz Dariusz Rzepka.

– Każdy z nas chciałby, aby te stawki jak najmniej obciążyły mieszkańców. Uruchomiliśmy już procedurę wypełniania deklaracji tak, by do końca kwietnia było wiadomo, ile nas faktycznie jest i byśmy mogli kalkulować wielkość środków finansowych na gospodarowanie odpadami. Po przetargu i tak może się okazać, że stawki ulegną zmianie. Ze wszech miar pożądanym momentem do uchwalania niższych stawek będzie rozstrzygnięcie przetargu – uważa wiceburmistrz Włodzimierz Łysoń.

Z inną propozycją wystąpił radny Józef Sarecki. – Inicjatywa lewicy jest słuszna, ale skoro mamy selektywną zbiórkę odpadów, dlaczego gloryfikować niesegregowanie śmieci? Ta wyższa stawka, która obecnie wynosi 16 złotych, nie powinna podlegać ulgom i powinna być jednakowa dla wszystkich mieszkańców – uważa radny Sarecki.

Komisje postanowiły nie opiniować jeszcze projektu uchwały Klubu Radnych SLD, przekładając to na kolejne posiedzenia.

Która z propozycji najbardziej przypadła do gustu naszym Czytelnikom? Czy lepiej wprowadzić ulgi dla niektórych, czy też stawki dla wszystkich mieszkańców pozostawić na jednakowym poziomie?

41
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
41 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
a ja myslał żeZOLKUkozaArjenMahix Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ArjeN
ArjeN

[quote name=”Młody”]”Przecież nie ma możliwości naliczania opłaty od wytworzonych śmieci.” a naród (Arjen) uważa że się nie da i jeszczę rządzących doceni przy kolejnych wyborach za ich znój i trud przy babraniu sie w śmieciach zamiast uciechy ze sprawowanej władzy i odpoczynku zimowego i wakacyjnego za jej sprawowanie …[/quote] Rzeczywiście nie sprecyzowałem: w świetle ustawy nie ma możliwości naliczania opłaty od ilości wytworzonych śmieci, a to czy jest ona słuszna czy nie to już zupełnie osobny temat! I uwierz mi, że akurat tych rządzących nie docenię nigdy. A w niemczech to też troszeczkę inna infrastruktura i to, że tam się… Czytaj więcej »

a ja myslał że
a ja myslał że

najsprawiedliwej byloby gdyby przy odbiorze, smieci były ważone i kazdy zapłaci za tyle ile faktycznie oddaje. A nie takie szachrajstwa jak z kanalizacją.. Po za tym, smieci kupujemy (opakowanie,reklamowki) a więc juz raz zapłacilismy za nie dlaczego mamy płacic podwójnie ? gmina też zarabia na recyklingu.

ZOLKU
ZOLKU

Najlepiej byłoby, gdyby radni przegłosowali i ulgi i niższe stawki – wtedy wszyscy skorzystają 🙂

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

W naszym kraju nie opłaca się mieć dzieci …lepiej być bogatym bezdzietnym kawalerem mieszkającym samemu bo taki gość nawet jak zużywa 500 litrów śmieci to zapłaci tylko 9,5 zł miesięcznie (1 x 9,5 zł = 9,5 zł!) a biedna rodzina 5 osobowa która zużywa tylko 200 litrów śmieci zapłaci 50 zł (9,5 zł x 5 osób = 47,5 zł) ! 8) :-*

…i jeszcze mamią zniżkami dla najbiedniejszych…cóż…
Ciemny lud wszystko kupi 😀

ars9
ars9

[quote name=”Młody”]”Przecież nie ma możliwości naliczania opłaty od wytworzonych śmieci.” W niemczech śmieci segregowane są odbierane za darmo i jest to około 90 % śmieci a za pozostałe 10 % niemiec płaci za każdy oddany pełny pojemnik …U nas się nie da bo nasi ustawodawcy (posłowie – nasi olkuscy też) przegłosują durną ustawę której nawet nie przeczytali – potem najwyżej do siebie zainterpelują … władze lokalne chcą przy okazji zarobić kosztem społeczeństwa … a naród (Arjen) uważa że się nie da i jeszczę rządzących doceni przy kolejnych wyborach za ich znój i trud przy babraniu sie w śmieciach zamiast uciechy… Czytaj więcej »

Mahix
Mahix

[quote name=”koza”][quote name=”Arjen”]Przecież nie ma możliwości naliczania opłaty od wytworzonych śmieci. Opłata musi być ryczałtowa i nie ma sprawiedliwszej metody niż od mieszkańca. Ulgi by chciał każdy! Ilość zamieszkujących daną nieruchomość osób ustala się nie na podstawie meldunku a na podstawie deklaracji. Jeżeli ktoś jest w Anglii to w deklaracji go nie uwzględniamy – PROSTE![/quote] Jakto nie ma? Jest możliwość ! Do tej pory płaciłem od kubła czyli 25 zł za kubeł 120 litrów ! Jak chciałem większy kubeł to musiałem zapłacić więcej…to było sprawiedliwe….a teraz zapłacę „od łebka” czyli od ilości osób w domu? Czyli w naszym kraju nie… Czytaj więcej »

koza
koza

[quote name=”Arjen”]Przecież nie ma możliwości naliczania opłaty od wytworzonych śmieci. Opłata musi być ryczałtowa i nie ma sprawiedliwszej metody niż od mieszkańca. Ulgi by chciał każdy! Ilość zamieszkujących daną nieruchomość osób ustala się nie na podstawie meldunku a na podstawie deklaracji. Jeżeli ktoś jest w Anglii to w deklaracji go nie uwzględniamy – PROSTE![/quote] Jakto nie ma? Jest możliwość ! Do tej pory płaciłem od kubła czyli 25 zł za kubeł 120 litrów ! Jak chciałem większy kubeł to musiałem zapłacić więcej…to było sprawiedliwe….a teraz zapłacę „od łebka” czyli od ilości osób w domu? Czyli w naszym kraju nie opłaca… Czytaj więcej »

Młody
Młody

„Przecież nie ma możliwości naliczania opłaty od wytworzonych śmieci.” W niemczech śmieci segregowane są odbierane za darmo i jest to około 90 % śmieci a za pozostałe 10 % niemiec płaci za każdy oddany pełny pojemnik …U nas się nie da bo nasi ustawodawcy (posłowie – nasi olkuscy też) przegłosują durną ustawę której nawet nie przeczytali – potem najwyżej do siebie zainterpelują … władze lokalne chcą przy okazji zarobić kosztem społeczeństwa … a naród (Arjen) uważa że się nie da i jeszczę rządzących doceni przy kolejnych wyborach za ich znój i trud przy babraniu sie w śmieciach zamiast uciechy ze… Czytaj więcej »

Arjen
Arjen

Przecież nie ma możliwości naliczania opłaty od wytworzonych śmieci. Opłata musi być ryczałtowa i nie ma sprawiedliwszej metody niż od mieszkańca. Ulgi by chciał każdy! Ilość zamieszkujących daną nieruchomość osób ustala się nie na podstawie meldunku a na podstawie deklaracji. Jeżeli ktoś jest w Anglii to w deklaracji go nie uwzględniamy – PROSTE!

Mahix
Mahix

Zobaczymy kto jak zagłosuje.

Mahix
Mahix

Zobaczymy kto jak głosował.

ars9
ars9

Ważne że temat poszedł w świat 🙂

ars9
ars9

[quote name=”PO-lityka miłości”][quote name=”OBI”]LEPSZE SA NIZSZE STAWKI DLA WSZYSTKICH. POPIERAM. ALE, TO MOZE NASTAPIC DOPIERO PO ROZSTRZYGNIETYM PRZETARGU.[/quote]

Mydlą ludziom oczy że obniżą cenę po przetargu…
Po przetargu to już będzie po ptokach 😆
Wtedy ceny nikt nie obniży bo już i tak wygrał 😀 :-*[/quote]

Tak właśnie będzie, typowa metoda władz.

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

[quote name=”OBI”]LEPSZE SA NIZSZE STAWKI DLA WSZYSTKICH. POPIERAM. ALE, TO MOZE NASTAPIC DOPIERO PO ROZSTRZYGNIETYM PRZETARGU.[/quote]

Mydlą ludziom oczy że obniżą cenę po przetargu…
Po przetargu to już będzie po ptokach 😆
Wtedy ceny nikt nie obniży bo już i tak wygrał 😀 :-*

Nik3
Nik3

[quote name=”OBI”]LEPSZE SA NIZSZE STAWKI DLA WSZYSTKICH. POPIERAM. ALE, TO MOZE NASTAPIC DOPIERO PO ROZSTRZYGNIETYM PRZETARGU.[/quote]

a wlasnie , ze burmistrz popiera.

Nik2
Nik2

[quote name=”OBI”]LEPSZE SA NIZSZE STAWKI DLA WSZYSTKICH. POPIERAM. ALE, TO MOZE NASTAPIC DOPIERO PO ROZSTRZYGNIETYM PRZETARGU.[/quote]

o ile niższe stawki? Kto to popiera?. Bo przecież nie PO.

OBI
OBI

LEPSZE SA NIZSZE STAWKI DLA WSZYSTKICH. POPIERAM. ALE, TO MOZE NASTAPIC DOPIERO PO ROZSTRZYGNIETYM PRZETARGU.

W PO-PIS du
W PO-PIS du

Burmistrz nie był i nie jest członkiem PO. Jest przebierańcem który podstępnie został wprowadzony do polityki na listach SLD przez Bargła i z premedytacją niszczy nasze miasto.

Nik2
Nik2

[quote name=”PO-lityka miłości”]Zagadka:W domu numer 1 dwóch mieszkańców zużywa 10 worków śmieci a w domu numer 2 10 mieszkańców zużywa 5 worków śmieci. Które gospodarstwo zapłaci więcej? Odpowiedź: W domu nr 2 zużywają o 5 worków śmieci mniej ale zapłacą o 128 zł miesięcznie więcej !!! Dom nr 1: 16 zł x 2 osoby (10 worków śmieci) = 32 złDom nr 2 : 16 zł x 10 osób (5 worków śmieci) = 160 zł160 zł – 32 zł = 128 zł więcej za 5 worków mniej !!! 😆 WNIOSEK: PRAWO JEST DLA TYCH KTÓRZY MAJĄ KASIORĘ! DLA BIDOKÓW NIE MA… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

[quote name=”G….t”][quote name=”PO-lityka miłości”]
a jeśli synowie zużywają 10 kg śmieci na łebka miesięcznie a ojciec zużywa 100 kg miesięcznie to wszyscy płacą taką samą stawkę? [/quote]

To oznacza tylko tyle że synowie podrzucają pozostałą część śmieci sąsiadom 🙂 lub z ojcem jest coś nie tak.
Pozdrawiam[/quote]

Z ojcem jest wszystko w porządku…to z władzą jest coś nie tak skoro uchwala głupie przepisy … 😉 Przepisy w których bogaci (czyli władza?) będą płacili mniej a biedni czyli wyborcy – plebs więcej !!! 😆 😆 😆 😀

Nik2
Nik2

Mówić to każdy sobie może, ale żeby złożyć konkretny projekt uchwały do burmistrza to już nie ma chętnych.

Nik2
Nik2

Radny Tomsia gra pod publiczkę, bo przecież nic do tej pory nie złożył, ani projektu, ani interpelacji.

G....t
G....t

[quote name=”PO-lityka miłości”]
a jeśli synowie zużywają 10 kg śmieci na łebka miesięcznie a ojciec zużywa 100 kg miesięcznie to wszyscy płacą taką samą stawkę? [/quote]

To oznacza tylko tyle że synowie podrzucają pozostałą część śmieci sąsiadom 🙂 lub z ojcem jest coś nie tak.
Pozdrawiam

Kol
Kol

[quote name=”PO-lityka miłości”][quote name=”G….t”][quote name=”PO-lityka miłości”]Błędne założenie tej utawy polega na tym że ustala się opłatę od osób zameldowanych w domu! A jeśli ojciec ma 5 synów i każdy studiuje w Krakowie i tam mieszka i w Krakowie zużywa śmieci to ….[/quote] To synowie zapłacą w Krakowie wg stawki gm Kraków. Wystarczy się czasowo zameldować – to jest uczciwe postępowanie.[/quote] a jeśli synowie zużywają 10 kg śmieci na łebka miesięcznie a ojciec zużywa 100 kg miesięcznie to wszyscy płacą taką samą stawkę? 😆 W ten sposób zyskają bogaci którzy wyrzucają tonę śmieci bo wcześniej płacąc za ilość śmieci płacili 200… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

Zagadka:W domu numer 1 dwóch mieszkańców zużywa 10 worków śmieci a w domu numer 2 10 mieszkańców zużywa 5 worków śmieci. Które gospodarstwo zapłaci więcej? Odpowiedź: W domu nr 2 zużywają o 5 worków śmieci mniej ale zapłacą o 128 zł miesięcznie więcej !!! Dom nr 1: 16 zł x 2 osoby (10 worków śmieci) = 32 złDom nr 2 : 16 zł x 10 osób (5 worków śmieci) = 160 zł160 zł – 32 zł = 128 zł więcej za 5 worków mniej !!! 😆 WNIOSEK: PRAWO JEST DLA TYCH KTÓRZY MAJĄ KASIORĘ! DLA BIDOKÓW NIE MA PRAWA !… Czytaj więcej »

Kol
Kol

[quote name=”G….t”][quote name=”PO-lityka miłości”]Zagadka:W domu numer 1 dwóch mieszkańców zużywa 10 worków śmieci a w domu numer 2 10 mieszkańców zużywa 5 worków śmieci. Które gospodarstwo zapłaci więcej?[/quote] To nie jest transparentne porównanie, dlaczego miały by powstawać aż tak wielkie różnice w wytwarzaniu odpadków i śmieci ?Stawka od łebka jest dobrym pomysłem, nie płacimy za to kim jesteśmy i ile zarabiamy tylko za wytworzone śmieci – nie wyrzucamy do lasu i na pola a nawet jeśli to będziemy nadal robić to i tak zapłacimy i to jest fair.Małe dzieci i osoby w podeszłym wieku mogą wytwarzać znacznie więcej odpadów niż… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

[quote name=”G….t”][quote name=”PO-lityka miłości”]Błędne założenie tej utawy polega na tym że ustala się opłatę od osób zameldowanych w domu! A jeśli ojciec ma 5 synów i każdy studiuje w Krakowie i tam mieszka i w Krakowie zużywa śmieci to ….[/quote] To synowie zapłacą w Krakowie wg stawki gm Kraków. Wystarczy się czasowo zameldować – to jest uczciwe postępowanie.[/quote] a jeśli synowie zużywają 10 kg śmieci na łebka miesięcznie a ojciec zużywa 100 kg miesięcznie to wszyscy płacą taką samą stawkę? 😆 W ten sposób zyskają bogaci którzy wyrzucają tonę śmieci bo wcześniej płacąc za ilość śmieci płacili 200 zł miesięcznie… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

A jeśli w domu zameldowanych jest 10 osób z czego 5 wyjechało na studia do Krakowa i do Anglii do pracy to od ilu łebków policzą podatek? Od 10 czy od 5 ??? A może wyliczą średnią arytmetyczną między 5 a 10 i policzą od 7,5 ? 😉 Ten pomysł z podatkiem śmieciowym liczonym „od łebka” jest tak samo głupi jak pomysł wprowadzenia podatku od deszczu…podobno chodzą i mierzą powierzchnię dachów dachów i obliczają ilość deszczu …Dobrze że każdej kropli na dachu nie liczą 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

[quote name=”G….t”]

To nie jest transparentne porównanie, dlaczego miały by powstawać aż tak wielkie różnice w wytwarzaniu odpadków i śmieci ?
Stawka od łebka jest dobrym pomysłem, nie płacimy za to kim jesteśmy i ile zarabiamy tylko za wytworzone śmieci – nie wyrzucamy do lasu i na pola a nawet jeśli to będziemy nadal robić to i tak zapłacimy i to jest fair.
Małe dzieci i osoby w podeszłym wieku mogą wytwarzać znacznie więcej odpadów niż obywatele w wieku średnim.
[/quote]

Oj taak…dorosły facet wytwarza mniej śmieci niż niemowlak 😆 Kupę robi też mniejszą niż niemowlak 😉
Takie bajki to dzieciom opowiadaj hehe 😀

G....t
G....t

[quote name=”PO-lityka miłości”]Błędne założenie tej utawy polega na tym że ustala się opłatę od osób zameldowanych w domu! A jeśli ojciec ma 5 synów i każdy studiuje w Krakowie i tam mieszka i w Krakowie zużywa śmieci to ….[/quote]

To synowie zapłacą w Krakowie wg stawki gm Kraków. Wystarczy się czasowo zameldować – to jest uczciwe postępowanie.

G....t
G....t

[quote name=”PO-lityka miłości”]Zagadka:W domu numer 1 dwóch mieszkańców zużywa 10 worków śmieci a w domu numer 2 10 mieszkańców zużywa 5 worków śmieci. Które gospodarstwo zapłaci więcej?[/quote] To nie jest transparentne porównanie, dlaczego miały by powstawać aż tak wielkie różnice w wytwarzaniu odpadków i śmieci ?Stawka od łebka jest dobrym pomysłem, nie płacimy za to kim jesteśmy i ile zarabiamy tylko za wytworzone śmieci – nie wyrzucamy do lasu i na pola a nawet jeśli to będziemy nadal robić to i tak zapłacimy i to jest fair.Małe dzieci i osoby w podeszłym wieku mogą wytwarzać znacznie więcej odpadów niż obywatele… Czytaj więcej »

Jeszcze nam przy....
Jeszcze nam przy....

Chcieliśmy Tuska to buzia w ciup i klaskać!!

Młody
Młody

[quote name=”PO-lityka miłości”]Zagadka:W domu numer 1 dwóch mieszkańców zużywa 10 worków śmieci a w domu numer 2 10 mieszkańców zużywa 5 worków śmieci. Które gospodarstwo zapłaci więcej? Odpowiedź: W domu nr 2 zużywają o 5 worków śmieci mniej ale zapłacą o 128 zł miesięcznie więcej !!! Dom nr 1: 16 zł x 2 osoby (5 worków śmieci) = 32 złDom nr 2 : 16 zł x 10 osób (5 worków śmieci) = 160 zł160 zł – 32 zł = 128 zł więcej za 5 worków mniej !!! SZOK ! 😆 Opłata za wodę gaz i prąd jest pobierana według licznika… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

Zagadka:W domu numer 1 dwóch mieszkańców zużywa 10 worków śmieci a w domu numer 2 10 mieszkańców zużywa 5 worków śmieci. Które gospodarstwo zapłaci więcej? Odpowiedź: W domu nr 2 zużywają o 5 worków śmieci mniej ale zapłacą o 128 zł miesięcznie więcej !!! Dom nr 1: 16 zł x 2 osoby (5 worków śmieci) = 32 złDom nr 2 : 16 zł x 10 osób (5 worków śmieci) = 160 zł160 zł – 32 zł = 128 zł więcej za 5 worków mniej !!! SZOK ! 😆 Opłata za wodę gaz i prąd jest pobierana według licznika i rzeczywistego… Czytaj więcej »

Japie
Japie

[quote name=”k”]Najrozsądniejszą propozycja jest ilość mieszkańców (osób + piesek). Kiedy odbędzie się najbliższa sesja[/quote]

Prawdopodobnie we wtorek 26 marca o 15.30, będzie wtedy głosowanie nad ulgami prorodzinnymi, więc dobrze przyjść i zobaczyć jak nasi „wybrańcy” się zachowają.

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

Błędne założenie tej utawy polega na tym że ustala się opłatę od osób zameldowanych w domu! A jeśli ojciec ma 5 synów i każdy studiuje w Krakowie i tam mieszka i w Krakowie zużywa śmieci to ojciec musi płacić za śmieci za synów w Olkuszu czyli 10 zł x 5 = 50 zł miesięcznie 600 zł rocznie za dzieci których w domu nie ma i nie zużywają śmieci !!! To chore !!! 😆 Tylko opłata za worek albo za kubeł śmieci czyli za rzeczywistą ilość zużytych śmieci ma sens a opłata od osoby to złodziejstwo ! Olkuszanie : WŁADZA CHCE… Czytaj więcej »

PO-lityka miłości
PO-lityka miłości

2 lata temu płaciłem za śmieci 25 zł od kubła (120 l)….a dziś mam płacić od łebka czyli 5 łeków po 10 zł = 50 zł? To jest POdwyżka o 100%! Nowa metoda wywozu śmieci od łebka czyli nawet jeśli ten łebek nie zużywa śmieci to też musi płacić!!! To tak jak z opłatą za gaz: Wyjechałem na miesiąc na wakacje, dom pusty a po miesiącu przychodzi rachunek za gaz 50zł. Dziwię się jak to możliwe skoro nie zużyłem ani kropli gazu!!!??? Otóż: 1. Opłata przesyłowa stała – 20 zł 2. opłata przesyłowa zmienna – 20 zł3. abonament – 10… Czytaj więcej »

Młody
Młody

„Z inną propozycją wystąpił radny Józef Sarecki. – Inicjatywa lewicy jest słuszna, ale skoro mamy selektywną zbiórkę odpadów, dlaczego gloryfikować niesegregowanie śmieci?”

Jestem za a nawet przeciw …

ksiegowy
ksiegowy

dodajmy że miasto tez będzie miało dochody z tytułu sprzedazy makulatury,plastiku,metalu czy szkła, jedynie smieci nieegregowane trafia do Boleslawia gdzie przerobia je na biogaz, który sprzedadza mieszkancom.

k
k

Najrozsądniejszą propozycja jest ilość mieszkańców (osób + piesek). Kiedy odbędzie się najbliższa sesja

And7
And7

Pan Roman Piaśnik ma najlepszą propozycję,