W miniony czwartek na placu przy Urzędzie Miejskim w Bukownie odbyła się akcja #Gaszyn Challenge, której celem jest pomoc dla 18-miesięcznego Wojtusia Howisa, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Akcja #GaszynChallenge ogarnęła już niemal cały kraj. Włączają się w nią strażacy, policjanci, żołnierze, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gmin i powiatów, mieszkańcy miast i wsi. O co w niej chodzi?  Wystarczy zrobić 10 pompek lub 10 przysiadów, nagrać film z wydarzenia, wpłacić pieniądze na rzecz chorego Wojtusia i nominować innych, by zrobili to samo.

Rdzeniowy zanik mięśni typu 1 – SMA, na który choruje Wojtuś Howis, to ciężka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności częściowego albo całkowitego paraliżu.

Zbiórka na rzecz Wojtusia odbywa się na portalu SIĘPOMAGA. W tej chwili cała potrzebna kwota na leczenie (ponad 9 mln zł) została już uzbierana, ale z uwagi na trwające licytacje i challenge, zrzutka będzie jeszcze aktywna do końca czerwca. Nadwyżka z zebranych środków zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie dziecka.

Miasto Bukowno zostało nominowane do udziału w akcji przez partnerską Gminę Ustka, która także wzięła udział w Gaszyn Challenge. Bukowianie licznie włączyli się w zorganizowane wydarzenie. Wśród obecnych na placu przy Urzędzie Miejskim nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, radnych, pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Miejskiej, MOSiR-u, MOPS-u, Przedszkola Miejskiego i innych. Do kolejnych akcji bukowianie nominowali m.in.:  Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Gminę Bolesław, Centrum Kultury w Bolesławiu i Gminę Klucze.

Chętnych do wsparcia zbiórki zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w linku: https://www.siepomaga.pl/wojtus.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze