Bogucin Mały

W minioną sobotę społeczność Bogucina Małego miała nie lada okazję to świętowania. W sołectwie odbył się  turniej piłki nożnej dzieci połączony z rodzinnym festynem. Na przybyłych mieszkańców  czekała moc atrakcji.

W zeszły weekend boisko sportowe zlokalizowane za świetlicą MOK w Bogucinie Małym stało się areną zmagań sportowych dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Dzięki zaangażowaniu: sołtysa, rady sołeckiej, lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Sportowego ULKS Grafit i Akademii Piłkarskiej Srebrni Olkusz w sołectwie zorganizowany został turniej piłki nożnej dzieci o puchar starosty powiatu olkuskiego połączony z rodzinnym festynem.

Imprezę otworzył sołtys Bogucina Małego Łukasz Osuch, który powitał przybyłych gości. Chwilę po nim głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Wam, mieszkańcom za to, że troszczycie się o swoją małą ojczyznę. Współpraca z państwem to czysta przyjemność. Wszystkim, zwłaszcza najmłodszym, życzę cudownego popołudnia i wielu wspaniałych wrażeń – mówił w trakcie swojego wystąpienia Roman Piaśnik.

Na Festynie Rodzinnym nie było miejsca na nudę. Pomimo chmur na niebie wszystkim uczestnikom imprezy przez cały czas dopisywał humor.  Zabawę rozpoczęto na sportowo – piłkarskim turniejem o puchar starosty powiatu olkuskiego. W tych rozgrywkach wszyscy byli zwycięzcami. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy jej członek został uhonorowany pamiątkowym medalem. Wręczyła je wicestarosta powiatu Paulina Polak. Uczestnicy turnieju otrzymali również nagrody ufundowane przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę i Urząd Marszałkowski w Krakowie, reprezentowany na imprezie przez Andrzeja Wójcika, radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Z ogromną przyjemnością wraz ze Starostą Bogumiłem Sobczykiem obejmujemy patronatem wydarzenia, w których dzieci i młodzież promują zdrowy styl życia. Mam nadzieję, że Turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny nie tylko z Powiatu Olkuskiego, na stałe wpiszemy w kalendarz wydarzeń. Gratuluję wszystkim uczestnikom umiejętności i wytrwałości. Dziękuję Sołtysowi i Mieszkańcom Bogucina Małego za zaproszenie. I proszę, trzymajcie kciuki, żeby nasz wniosek o dofinansowanie remontu Waszej drogi złożony do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uzyskał akceptację. Do zobaczenia za rok! – mówi Paulina Polak.

Oprócz sportowych rozgrywek na przybyłych czekał jeszcze szereg innych atrakcji. Na nudę nie mogli narzekać zwłaszcza najmłodsi, którzy mogli skorzystać z gier i zabaw przygotowanych przez wynajętą firmę animacyjną. Czekały na nich również dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa oraz pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Starsi uczestnicy imprezy mogli zaś podziwiać pokaz współczesnej i historycznej broni palnej. Wieczorem zaś rozpoczęła się zabawa taneczna. W trakcie imprezy prowadzono również zbiórkę charytatywną na rzecz małej Rity – podopiecznej Fundacji AVALON.

W minioną sobotę społeczność Bogucina Małego miała nie lada okazję to świętowania. W sołectwie odbył się turniej piłki nożnej dzieci połączony z rodzinnym festynem. Na przybyłych mieszkańców czekała moc atrakcji.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze