roboty

Mieszkańcy ul. Długiej na olkuskim osiedlu Pomorzany od dawna skarżą się na fatalny stan głównej drogi. Panuje tam dość duży ruch, a chodzenie poboczami jest niebezpieczne. Chodnik jest położony tylko przy fragmentach drogi. Ul. Długa należy do powiatu, który chce w tym roku zlecić wykonanie projektu budowy ok. 800 mb. chodnika.

Kiedy o drogowych problemach mieszkańców Pomorzan pisaliśmy w styczniu tego roku, starosta Jerzy Kwaśniewski deklarował, że najpóźniej w 2013 roku zostanie przygotowana dokumentacja budowy chodnika. Projekt ma kosztować około 60 tys. złotych. Powiat zwrócił się do władz gminy Olkusz o wsparcie finansowe. Miejscy radni zgodzili się przekazać 30 tys. złotych na wykonanie projektu.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa. – Dokumentacja swoim zakresem będzie obejmowała projekt chodnika wraz z odwodnieniem. Chcielibyśmy połączyć tym chodnikiem dwa już istniejące trakty po lewej stronie ulicy Długiej od strony Olkusza. Jeżeli chodzi o wykonawstwo, to trudno na obecnym etapie o konkrety. Chcielibyśmy z sukcesem zakończyć prace projektowe i uzyskać stosowne zezwolenie na realizację robót. Pozwolenie na budowę jest ważne przez okres trzech lat od jego wydania, także w tym okresie należałoby rozpocząć roboty – informuje dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszanin2
Olkuszanin2
10 lat temu

Niemożliwe 😮

Szanowny Zarządzie, może przy okazji jakaś budowa drogi obok tego nowego chodnika, w miejscu obecnej drogi polnej, gdzieniegdzie poprzecinanej asfaltem?

Możliwe, że chodzenie poboczami jest niebezpieczne nie dlatego, że brak kostki brukowej pod nogą, a dlatego, że kierowcy muszą omijać liczne kratery na najdłuższej ulicy Olkusza, ważnej dla wielu kierowców.

Pozdrawiam