parking_stary_cmentarz_1

Niedługo zmienią się zasady odpłatności za parkowanie w płatnych strefach. Miasto ma teraz tylko jedno takie miejsce – obok starego cmentarza w Olkuszu. Najważniejsza zmiana dotyczy osób niepełnosprawnych. Do tej pory zwolnione z opłat były tylko osoby całkowicie niezdolne do pracy. Teraz to się zmieni. Niepełnosprawni muszą mieć ważną kartę parkingową, wydaną na terenie Unii Europejskiej zgodnie z obowiązującym wzorem, by bezpłatnie parkować na wyznaczonych dla nich „kopertach”.

Zmiany zatwierdzone przez radnych miejskich wynikają z konieczności dostosowania zapisów uchwały do obecnie obowiązujących przepisów. – Uchwała z 2005 roku uprawniała do bezpłatnego parkowania na wyznaczonych miejscach wyłącznie całkowicie niezdolnych do pracy. Osoby posiadające kartę parkingową musiały dodatkowo okazać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, co wiązało się z utrudnieniami zarówno dla korzystających z parkingu, jak i dla inkasentów opłaty parkingowej. Obecne zmiany wprowadzają możliwość parkowania bezpłatnego tylko za okazaniem ważnej karty parkingowej – uzasadniała podczas sesji Rady Miejskiej naczelnik Wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej olkuskiego magistratu Joanna Krampus.

Znacznie rozszerzono listę osób, które będą mogły wykupić miesięczny abonament na parkowanie. Obecnie dotyczy on tylko pracowników BPH SA, Telekomunikacji Polskiej SA, Poczty Polskiej i Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ Eskulap ” Sp. z o. o. Teraz z takiego rozwiązania będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Olkusz oraz pracownicy miejscowych firm. Miesięczna opłata to 24 złote za każdy samochód.parking_stary_cmentarz

Decyzją radnych zmodyfikowano też zapisy w uchwale dotyczące pojazdów zwolnionych z opłat. Poza samochodami urzędu miasta i gminy Olkusz, straży miejskiej oraz policji bezpłatnie parkować będą mogły osoby jeżdżące pojazdami Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za miejsca postojowe nie zapłacą również osoby korzystające z pojazdów na czas wykonywania czynności związanych z obsługą infrastruktury technicznej, opieki i pomocy medycznej, utrzymania porządku i bezpieczeństwa, a także właścicieli pojazdów jednośladowych z wyłączeniem motocykli.

Opłata za parking dla pozostałych kierowców pozostaje niezmieniona – wynosi złotówkę za każdą rozpoczętą godzinę w dni powszednie (7.00 – 18.00) i w soboty (7.00 – 15.00).

Zmiany zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od daty ogłoszenia Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Władze miasta chcą też wprowadzić w Olkuszu więcej płatnych strefy parkowania. Radni usłyszą propozycje takich miejsc po wakacjach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
10 lat temu

[quote name=”Grany”]A TEPSA to teraz ORANGE ludzie wyluzujcie…[/quote]

TP SA dalej istnieje tylko marka handlowa jest Orange. Pekao SA z BPH nie ma nic wspólnego.

Grany
Grany
10 lat temu

A TEPSA to teraz ORANGE ludzie wyluzujcie…

pavv
pavv
10 lat temu

[quote name=”August II”]Uchwała mówi o banku BPH bo w 2005r. tam się właśnie znajdował.[/quote]

Uchwała jest archiwalna. W archiwalnych uchwałach to i Stalinogród się znajduje. Od tego jest dziennikarz, żeby zrobić stosowny dopisek np.”obecnie Pekao SA”

August II
August II
10 lat temu

Uchwała mówi o banku BPH bo w 2005r. tam się właśnie znajdował.

pavv
pavv
10 lat temu

Dziennikarzyny… Bank BPH jest na ul.Floriańskiej przy rynku!!! Przy starym cmentarzu jest Pekao SA!