Olkusz

W piątkowe popołudnie, 13 maja w olkuskiej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu MY Z OLKUSZA. Tym razem o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach opowiadali wyjątkowi Olkuszanie – Pan Konrad Kulig oraz Pan Mateusz Radomski – znakomity duet, który połączyła pasja do historii, zwłaszcza historii regionu olkuskiego.

Pan Konrad Kulig z wykształcenia jest prawnikiem, a Pan Mateusz Radomski – historykiem. Panowie z powodzeniem kierują olkuskim kołem Światowego Związku Żołnierzy AK. To również znakomici reżyserzy, filmowcy i rekonstruktorzy historyczni. Tworzą wyjątkowe wystawy historyczne, które można oglądać np. na olkuskim Rynku. Panowie są też autorami licznych artykułów o tematyce historycznej, które można przeczytać na łamach lokalnych gazet oraz w czasopiśmie ILCUSIANA, wydawanym przez olkuską Bibliotekę. Aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności, a wszystko czego się podejmą wykonują niezwykle profesjonalnie, z ogromnym zaangażowaniem i z pasją, którą potrafią zarażać innych, szczególnie młodych ludzi.

MY Z OLKUSZA – to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom za liczny udział w spotkaniu, a naszym Gościom  za niezapomniane wrażenia.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze