fire.jog

W środę doszło do trzech groźnych pożarów w powiecie olkuskim. Wszystkie spowodowane były uderzeniami piorunów. Pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Lasek, Podlipia i Krzykawy gasiło pożar stodoły w Krzu. Właściciel poniósł straty w wysokości 100 tys. złotych. Stodoła całkowicie się spaliła, a wraz z nią pięć ton siana, dwie tony zboża oraz kompresor, rowery i przyczepka. Udało się uratować mienie o wartości 400 tys. złotych.

W tym samym czasie zapaliły się pakamery przy boisku sportowym w Bukownie Starym. W akcji uczestniczyły dwa zastępy strażaków z PSP Olkusz i miejscowej OSP. Całkowicie spłonęły trzy pakamery ze sprzętem sportowym i urządzeniami do utrzymywania obiektu. Straty oszacowano na 30 tys. złotych.

Wieczorem piorun uderzył w stodołę w Kąpielach Wielkich. Częściowo spalił się dach oraz 200 kg słomy. 35 strażakom z olkuskiej PSP oraz OSP z Zarzecza, Kąpiel, Strzegowej i Dłużca udało się uratować mienie o wartości 100 tys. złotych. Szacunkowe straty wyniosły 10 tys. złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze