Mieszkający na osiedlu Pakuska uczniowie Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu mają do szkoły pod górkę i to dosłownie. Każdego dnia młodzież ma do pokonania spore wzniesienie przy ulicy Orzeszkowej. Jeszcze kilka dni temu nie było tam ani chodnika, ani schodów. Po tym jak magistrat wybudował w tym miejscu parking dla aut, skarpa jest jeszcze bardziej stroma i niebezpieczna. Gdy pada deszcz, gliniaste podłoże robi się rozmiękłe i śliskie.
Tymczasem codziennie przechodzi tędy co najmniej kilkaset osób. By dostać się do szkoły chodnikiem, musieliby nadkładać sporo drogi, idąc obok Komendy Policji i przystanku autobusowego.

– To z pięć, siedem minut dłużej, dlatego każdy woli się wspinać po skarpie – twierdzi gimnazjalista, choć przyznaje, że uczniowie łatwo mogą się tu przewrócić.
Na stan drogi narzekają nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice, którzy martwią się o bezpieczeństwo dzieci.
Interwencję wraz ze zdjęciami zgłosiliśmy do miejscowego magistratu. I choć trasa, którą chodzi młodzież, jest „dziką” drogą, niedawno powstały tam schody. Do ich wykonania wykorzystano stare płytki pozostałe po  remontach.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o