Olkusz

12 lutego 2024 roku policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”, których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierowców znajdujących się  pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Takie akcje kontrolne prowadzone są cyklicznie i odbywają się  na terenie powiatu olkuskiego. W tym dniu policjanci skontrolowali 362 kierowców, z czego trzech znajdowało się w stanie nietrzeźwości i jeden po użyciu alkoholu.

0-letni kierowca został zatrzymany w Sienicznie. Mężczyzna kierował fiatem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi, 52-letni kierowca forda został zatrzymany w Olkuszu. Miał 0,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast kierująca oplem została zatrzymana w Kwaśniowie Górnym. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 0,9 promila alkoholu.

 Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze