Powiat

Za nami długi majowy weekend. Dla wielu osób był to czas wyjazdów na rodzinne spotkania i kilkudniowy wypoczynek. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo kierujących i ich pasażerów, a także o bezpieczeństwo pieszych.

Podczas  kilkudniowej akcji policjanci (od 28 kwietnia do 7 maja br.)  na drogach powiatu olkuskiego odnotowali 2 wypadki i 10 kolizji drogowych. Do głównych przyczyn tych zderzeń  drogowych zaliczyć można nieprawidłowe cofanie, nadmierną prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, czy nieprawidłowe omijanie. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Mundurowi w czasie działań skontrolowali 382 pojazdy i ujawnili aż 324 wykroczenia, z czego 259 dotyczyło przekraczania prędkości.  Pozostałe wykroczenia polegały na nieprawidłowej zmianie pasa ruchu, nieprawidłowym parkowaniu lub postoju. Ponadto odnotowano 4 przypadki, w których kierujący nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W tym czasie zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego. Dwóm kierowcom mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy, z czego jedno za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Należy zaznaczyć, że wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze