swiateczna_zbiorka_zywnosci_logo

Od 2 do 4 grudnia w olkuskich sklepach sieci Biedronka, Supermarkecie „Nasz” oraz „Goldi” odbędzie się kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności. Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” wraz z wolontariuszami klubów wolontariackich przy Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu oraz IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu będzie zbierać dary dla najbardziej potrzebujących wsparcia w okresie świątecznym.    

Wolontariusze, wyposażeni w imienne identyfikatory, będą zbierać podstawowe produkty żywnościowe do specjalnie oznakowanych koszyków. Zbieramy przede wszystkim: cukier, mąkę, ryż, kaszę, makaron, olej, dżemy, konserwy, słodycze itp. Potrzeba produktów, które mają dłuższy termin przydatności do spożycia – podkreśla Janina Lenarczyk, koordynatorka akcji w Stowarzyszeniu.

Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności, które współpracują z Federacją Polskich Banków Żywności. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości żywności, która zostaje przekazana  osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mariuszek200
mariuszek200
12 lat temu

super bardzo dobrze.