Nie dla wszystkich ludzi Święta Bożego Narodzenia są okresem pełnym radości. W wielu domach Świąt nie obchodzi się wcale, bo rodziny nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby, a co dopiero na świąteczny dobrobyt i stół uginający się pod ciężarem pysznego jedzenia. Aby jak największej liczbie osób dać odrobinę szczęścia w świąteczne dni,  3 oraz 4 grudnia w wielu olkuskich sklepach będzie prowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”, wspierane przez Bank Żywności w Krakowie. Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1, IV Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 4 będą zbierać żywność dla najbardziej potrzebujących. Jeśli podczas zakupów zobaczysz kosz opatrzony logo akcji, dorzuć do niego chociaż jeden produkt z długim terminem przydatności do spożycia. Mogą to być: cukier, słodycze, olej, ryż, makaron, konserwy, napoje i wiele innych rzeczy. Wszystkie  dary zebrane od mieszkańców Olkusza zostaną przekazane osobom, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Akcja Świąteczna Zbiórka Żywności jest projektem ogólnopolskim, realizowanym od wielu lat w małych i dużych miastach. W tym samym czasie w całej Polsce zbierane są dary dla osób najbardziej potrzebujących. Przyłączyć może się każdy, komu ludzka krzywda nie jest obojętna. W tym roku działania wolontariuszy w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze