Olkusz

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu mają nowych szefów. Zmiana nastąpiła także w prezydium Rady Miejskiej w Olkuszu. 

Kilka dni temu dotychczasowego szefa olkuskich „Wodociągów” Alfreda Szylkę zastąpił Tadeusz Chwast, który przez prawie sześć lat pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

-Ta praca to dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie. PWiK poznawałem już z pozycji Rady Nadzorczej, w której zasiadałem od kwietnia ubiegłego roku – mówi nowy szef „Wodociągów”.

Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie szefem ZKG „KM”. 

Niedawno informowaliśmy, że nowym wiceburmistrzem ds. społecznych został Marcin Wiercioch, który do końca czerwca był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Na tym stanowisku od 1 lipca pracuje Michał Mączka – od 2016 roku kierownik Działu Artystycznego olkuskiego MOK – u, a wcześniej (od 2004 roku) instruktor nauki gry na instrumentach w tej instytucji. – Stanowisko dyrektora powierzyłem osobie bliskiej Miejskiemu Ośrodkowi Kultury od kilkunastu lat. Pan Michał Mączka doskonale zna specyfikę pracy w kulturze, ma ogromne doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych, a także znajomość środowiska artystycznego. Sam jest artystą, dzięki czemu będzie doskonale rozumiał utalentowanych Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, odkrywających swoje talenty już od najmłodszych lat w olkuskim MOK. Trzeba bowiem pamiętać, że MOK to nie tylko kino, muzea i zamek Rabsztyn, ale również ogromna przestrzeń dla rozwoju w ramach działających pracowni – komentuje olkuski burmistrz Roman Piaśnik. Nowy dyrektor ukończył Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz studia podyplomowe w zakresie Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poza MOK-iem pracował także jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Gorenicach.

Kolejna zmiana dotyczy prezydium olkuskiej Rady Miejskiej. W ubiegłym tygodniu na sesji Rady Miejskiej w Olkuszu przyjęto rezygnację radnego Grzegorza Tomsi z funkcji wiceprzewodniczącego tego gremium. O sprawie szerzej pisaliśmy w ostatnich dwóch wydaniach gazety. Na nowego wiceprzewodniczącego wybrano radnego Sebastiana Tomsię.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze