Powiat

Pomimo pandemii i konieczności ograniczenia międzyludzkich kontaktów Warsztat Terapii Zajęciowej z Lgoty Wolbromskiej nie zaniechał tradycji organizowania konkursu Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych. W roku 2020 zmieniono formę występów, ale konkurs się odbył i ostatnio wyłoniono zwycięzców.

Tematem tegorocznego konkursu była poezja Bolesława Leśmiana. Na udział w konkursowej rywalizacji zdecydowało się 31 podopiecznych WTZ-ów, ŚDS-ów, DPS-ów, OREW i ZSS z 14 małopolskich placówek. W tym roku z powodu zagrożenia epidemiologicznego organizatorzy zdecydowali o zmianie formuły konkursu. Uczestnicy, zamiast wystąpić na tradycyjnej scenie, mieli za zadanie nagrać swój występ i przesłać go do oceny jury. Jak się okazało, wyzwanie nie było zbyt trudne – wszystkie nagrania przygotowano w sposób profesjonalny, a uczestnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom artystyczny.

Oceny uczestników dokonało jury w składzie Marida Zoń – dyrektor ZS nr 4 w Olkuszu, polonistka oraz Marcin Tomsia – polonista ZS nr 4 w Olkuszu. Po przejrzeniu wszystkich nagrań zdecydowano, ze nagrodę za I miejsce otrzyma Iwona Pandel – ŚDS Wolbrom, II miejsce zajął Szymon Sarno z OREW Wolbrom, a III miejsce – Tadeusz Wojtylas – DPS Bobrek. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Bogusław Wypart – WTZ Skała, Andrzej Pietrzyk – ŚDS Bochnia, Marcin Człowiek – DPS Bobrek. Ponadto organizatorzy konkursu przyznali wyróżnienia specjalne dla: Sylwi Laskowskiej – ZRT Lgota Wolbromska, Jana Świątka – WTZ Radwanowice i Pawła Stolarczyka – ZSS Olkusz.

Członkowie jury, dziękując za udział i wzorowe przygotowanie podopiecznych do konkursu, zgodnie podkreślili, że wszyscy, którzy wzięli udział w tegorocznych impresjach poetyckich zasługują na pochwałę i wielkie gratulacje.

– Mamy nadzieję, że za rok uda nam się już spotkać normalnie na deskach wolbromskiego Domu Kultury podczas IX Małopolskich Impresji Poetyckich Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2021. Do zobaczenia! – podsumował konkurs jego inicjator, Sebastian Sierka kierownik WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze