Chechło

W kilku miejscach przy ul. Kluczewskiej w Chechle „zerwano” pobocza. Zamiast trawy zostały pasy ziemi, w których po opadach grzęzną piesi. Mieszkańcy szukali pomocy w samorządowych instytucjach, z problemem zwrócili się także do naszej redakcji.

– Już dawniej, gdy na poboczach rosła trawa, był problem z dojściem np. do pobliskiego przystanku, ale teraz jest jeszcze gorzej. Kiedy pada, to na poboczu robi się błoto. Droga jest ruchliwa, głównie w okresie letnim, gdy przejeżdża tędy wielu turystów. Zresztą nawet teraz, jesienią, sporo osób jeździ samochodami czy nawet rowerami. Trudno tu mówić o bezpieczeństwie – zadzwoniła do nas jedna z mieszkanek Chechła.

Ulica Kluczewska to powiatowy trakt. Z pytaniami o powody prac na poboczach zwróciliśmy się zatem do Zarządu Drogowego w Olkuszu. – W ramach bieżącego utrzymania dróg realizowane są na bieżąco i w miarę potrzeb prace w zakresie ścinki i profilowania poboczy gruntowych w ciągu dróg powiatowych na terenie całego Powiatu Olkuskiego, w tym również w ciągu drogi powiatowej nr 1097K w miejscowości Chechło. Prace te są podyktowane koniecznością zapewnienia prawidłowego odwodnienia drogi i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będą kontynuowane – odpowiada dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

Czy tak już zostanie? – Niewątpliwie z biegiem czasu, w szczególności po zimowym utrzymaniu dróg, pobocza znowu będą zawyżone dlatego też zabieg ścinania i profilowania będzie musiał być przeprowadzony ponownie – dodaje dyrektor Pacuń.

Problem niewątpliwie rozwiązałby chodnik. Ulica Kluczewska jest długim traktem, wiodącym od wjazdu do sołectwa z drogi wojewódzkiej do centrum wsi. Chodnik jest po jednej stronie drogi, właśnie od strony centrum i prowadzi do szkoły. Dalej są tylko pobocza. Jak udało się nam dowiedzieć, obecnie nie jest planowana budowa dalszej części chodnika. W tym roku z budżetu gminy Klucze, przy ul. Kluczewskiej utwardzono pobocza na odcinku 214 mb.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
3 lat temu

Jak się czyta wypociny Pacunia, to sie nóż w kieszeni otwiera.. Kto tego chłopa tak długo trzyma na stanowisku, gdzie sie odpowiada za bezpieczeństwo dziesiątków tysiecy użytkowników dróg ??? Droga z Bogucina do Jaroszowca – drzewa leżą nad drogą, droga z Jaroszowca do Pazurka – tragedia zupełna, droga z Bukowna do Jaworzna – brak słów na wyrażenie co soba przedstawia – off road, drzewa zbyt blisko krawędzi, oznakowanie fatalne (znaki chyba pamietają jeszcze PRL).. 29 Listopada – znalazł się w końcu właściciel?? Bo juz trzeba slalomem jeździć.. Kiedy się „same zetrą” zbedne linie na Slowikach?? Przegląd, kiedy ten chlop odejdzie, albo go Starosta zwolni??