paragraf-blacha

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy złodziei – kieszonkowców. Działają oni zazwyczaj w grupach. Kieszonkowcem może być każdy, czy to elegancko ubrana kobieta czy też niewinnie wyglądające dziecko. Dogodne warunki stwarzają im miejsca – duże skupiska ludzi (dworce, środki komunikacji miejskiej, targowiska). Wykorzystują zamieszanie i tłok, często sami go wywołują, aby ułatwić sobie działanie. Ich ofiarami są głównie kobiety z przewieszonymi przez ramię torebkami. 

W związku z nasilającymi się w tym czasie kradzieżami kieszonkowymi olkuska Policja apeluje do Państwa o rozwagę.
Pragniemy przypomnieć Państwu kilka podstawowych zasad, które pozwolą zminimalizować ryzyko stania się ofiarą złodzieja:
1) pieniądze, które posiadasz przy sobie podziel na niewielkie kwoty i umieść w kilku miejscach,
2) rzeczy wartościowych i portfela nie noś w reklamówkach,
3) w miejscach o dużym natężeniu ruchu trzymaj torebkę szczególnie mocno, aby nie zwisała swobodnie, tylko znajdowała się z przodu,
4) w trakcie zakupów staraj się nie prezentować zawartości portfela,
5) nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb,
6) klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o