Zederman

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań policji. Wrześniowe działania policjantów ukierunkowane były na edukację z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W październiku  przyszedł czas na edukację przedszkolaków.

W dniu 06.10. br. policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedziła przedszkole w Zedermanie. Podczas spotkania policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Maluchy mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat zasad i przepisów ruchu drogowego. Z uśmiechem uczestniczyły w scence przechodzenia przez pasy  z uwzględnieniem zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dużo uwagi policjantka poświęciła odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi. Jak unikać niebezpiecznych zachowań w czasie zabawy w domu czy przedszkolu.

Przedszkolaki  z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na zadawane przez policjantkę pytania. Trzeba podkreślić, że już w tym wieku najmłodsi wykazują się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze