Lloret de Mar

Chór Żeński „Enigma” pod dyrekcją Anny Gertner, działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach, z sukcesami powrócił z Lloret de Mar w Hiszpanii, turystycznej stolicy wybrzeża Costa Brava, gdzie w dniach 20-26 września 2021 r. brał udział w X Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Canco Mediterrania” i w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Pau Casalsa.

Z ramienia Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach chórowi towarzyszyła i wspierała go podczas konkursu P. Ramona Czyżykowska – Liber, Zastępca Dyrektora. Zmagania festiwalowe chórów oceniało znakomite jury, w skład którego wchodzili wybitni chórmistrzowie: Rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy prof. Elżbieta Wtorkowska, dr hab. prof. AM Jan Borowski z Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Silvia Castilo z Argentyny lecz od lat działająca w Hiszpanii.


Inauguracja Festiwalu – plac Ratuszowy w Lloret de Mar

Akcentów polskich na festiwalu było mnóstwo, nie tylko jeśli chodzi o skład jury, ale również główny organizator festiwalu, przewodniczący Associacio Aplec Cultural Polones-Catala, p. Jaromir Pyzia, jest Polakiem, od kilkunastu lat mieszkający na stałe w Lloret de Mar. Jakby tego było mało, to 10 chórów biorących udział w festiwalu przyjechało z Polski. Wiele chórów z całego świata, w reakcji na zaostrzenia pandemiczne w Hiszpanii, nawet w ostatnim momencie odwoływało swój udział w festiwalu. Bardzo się więc cieszymy, że w tym trudnym czasie, Chórowi „Enigma” udało się pojechać na festiwal, zmierzyć się z chórami śpiewającymi na najwyższym światowym poziomie, i co więcej, wrócić z zaszczytnym Srebrnym Dyplomem!

Wyjazd do Hiszpanii był możliwy między innymi dzięki sponsorowi: Zakładom Górniczo – Hutniczym „Bolesław” w Bukownie oraz wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego (realizacja zadania publicznego pn. „Muzyka łączy Nas”).

GOK Klucze


Inauguracja Festiwalu, z Panią Konsul RP w Barcelonie Karoliną Cemką


Podczas przesłuchań konkursowych w kościele St Roma w Lloret de Mar


Po przesłuchaniach przed kościołem St Roma w Lloret de Mar


Na Placu Ratuszowym w Lloret de Mar


Chór Enigma w pięknej scenerii Wybrzeża Costa Brava


Mała sesja zdjęciowa na schodach hotelu Guitart Central Park w Lloret de Mar


Mała sesja zdjęciowa na schodach hotelu Guitart Central Park w Lloret de Mar


Zdjęcie w czapeczkach i kominach od sponsora – ZGH „Bolesław” w Bukownie


Plenerowy koncert w zakątku Roca de Maig w Lloret de Mar


Ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu – przemawia przedstawiciel Urzędu Miasta Lloret de Mar, obok organizator festiwalu Jaromir Pyzia z żoną oraz członkowie jury


Dyrygent Chóru „Enigma” Anna Gertner odbiera dyplom z rąk prof. Jana Borowskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze