Klucze

W sobotę (21.08) „Na Pustyni Błędowskiej w Kluczach” przy Róży Wiatrów odbyła się impreza plenerowa, podczas której została przeprowadzona akcja charytatywna dla Emily Adamskiej, która walczy z chorobą.  Natomiast w  niedzielę w Chechle odbyły się Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne. Dla mieszkańców tych społeczności lokalnych przygotowano różne atrakcje. Na imprezach nie zabrakło policjantów, którzy przy takich okazjach prowadzą działania profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Każda z instytucji, która brała udział w sobotniej imprezie  na Pustyni Błędowskiej, przygotowała własne stoisko i pokazy. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej  w Olkuszu zorganizowali pokaz działań bojowych. Żołnierze przygotowali wystawę sprzętu wojskowego oraz pokaz działań wojskowych. Z kolei Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu i Komisariat Policji w Kluczach przygotowała stanowisko profilaktyczne, przy którym można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie policjantów oraz  poznać tajniki ich pracy. Przy stoisku policjanci przekazywali cenne rady i wskazówki, które pozwolą w sposób bezpieczny spędzić letni czas nie tylko nad wodą, ale też w górach, na drogach i w domu. Dorośli uczestnicy pikniku dowiedzieli się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje mienie, aby uniknąć włamania lub kradzieży. Mając na uwadze bezpieczeństwo, każdy, kto podszedł do policyjnego stanowiska, otrzymał z rąk policjant ruchu drogowego odblask. Podczas imprezy  przeprowadzona została  akcja charytatywna dla Emily Adamskiej, która walczy z chorobą. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą dłoni i innymi współtowarzyszącymi chorobami,  w tym szparą międzykomorową serca. Jej powrót do zdrowia i sprawności wymaga dużych nakładów finansowych dlatego też podczas imprezy wolontariusze zbierali środki na leczenie dziewczynki. Główną atrakcją imprezy w Kluczach była inscenizacja historyczna  rekonstrukcji „Powstania Śląskiego”.

W niedzielę (22.08. br.) podczas  Dożynek w Chechle,  policjanci edukowali seniorów z zakresu bezpieczeństwa osób starszych. Informowali o bieżących problemach i oszustwach dokonywanych na seniorach pod różnymi legendami. Przy stoisku profilaktycznym wręczano seniorom ulotki i udzielano porad w tym zakresie. Bardzo ważną rolę, przy tego typu przestępstwach, odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Funkcjonariusze, prowadząc takie działania profilaktyczne, chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Próbują odbudować zaufanie w społeczeństwie… to może jeszcze z 10 lat potrwać.