Słoneczna pogoda sprzyja przebywaniu poza domem. Coraz więcej ludzi spędza czas wolny  spacerując po ulicach, bulwarach, parkach i lasach. Niestety, wraz ze wzrostem liczby osób przechadzających się na wolnym powietrzu, obserwujemy rozluźnienie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Wśród najczęściej występujących wykroczeń popełnianych przez mieszkańców Małopolski są: brak maseczki zasłaniającej usta i nos, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy przemieszczającymi się osobami, a także łamanie zakazu gromadzenia się oraz spotkań. Zdarzają się  także sytuacje, gdy środkami transportu miejskiego podróżuje więcej niż dopuszczalna ilość pasażerów, a do sklepów jednocześnie jest wpuszczanych zbyt wielu klientów.

Na te naruszenia małopolscy policjanci będą zwracać uwagę, dbając o życie i zdrowie mieszkańców, i stanowczo reagując wobec osób lekceważących obowiązujące zasady. Pamiętajmy, że za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Ponadto sanepid może w takim przypadku nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Bądźmy zatem odpowiedzialni i respektujmy wszelkie zalecenia, które zostały wprowadzone, aby uchronić nas przed zachorowaniem. Pamiętajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, wciąż walczymy, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 lat temu

Nie strasz, nie strasz bo się ze…asz. Noście te kagańce, a doczekacie się grzybicy płuc. Ponadto sanepid to se może karać tylko osoby będące na kwarantannie które jej nie przestrzegają.
Próby nałożenia jakiegokolwiek mandatu czy kary administracyjnej należy traktować jako próbę wyłudzenia i natychmiast składać doniesienie do prokuratury.