Powiat

W miniony czwartek (18 lutego 2021 r.) policjanci olkuskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne, w wyniku których stwierdzono aż 91 przypadków przekroczenia prędkości.

Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, ponoszą konsekwencje swojego zachowania na drodze. W czasie czwartkowych działań skontrolowano 99 kierowców, aż w 91 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymano 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
raff77
raff77
5 miesięcy temu

Najlepiej ustawić się w Zedermanie, koło lasu i łapać tych co jeszcze jadą asfaltem pośród pól. Najważniejsze przecież, że ktoś tam klepnął tablicę: teren zabudowany. Wprawdzie chodników przy drodze nie ma – jakieś 8-10 metrów z boku ale liczą się statystyki. Brawo… A potem się napisze artykuł jak to Policja dba o bezpieczeństwo.