paragraf-blacha

4 czerwca 2014 roku pedagodzy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu zorganizowali akcję profilaktyczną pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Akcja rozpoczęła się wspólnym przemarszem uczniów klas V i VI wraz z policjantką z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Olkuszu mł.asp. Katarzyną Matras oraz policjantem ruchu drogowego asp. Dominikiem Szotem.

Młodzież z transparentami głoszącymi hasła „ Piłeś, nie jedz!”, „ Jedziesz, nie pij”, „Pijany kierowca zagrożeniem na drodze”, „Uwaga! Dbaj o bezpieczeństwo na drodze”, przeszła ulicami osiedla 1000-Lecia w kierunku ulicy Legionów Polskich. Tam, uczniowie towarzyszyli policjantom ruchu drogowego, którzy zatrzymywali kierowców do kontroli drogowej. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących a uczniowie wręczali ulotki, głosząc hasła kampanii. Żywiołowość i zaangażowanie uczniów spotkały się z dużym aplauzem mieszkańców osiedla, którzy gromadzili się na ulicy i z zainteresowaniem śledzili jej przebieg.

 

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eva
Eva
9 lat temu

Bardzo fajna akcja! Dzieci od małego powinny być uczone, że jazda samochodem po alkoholu to coś złego i bardzo niebezpiecznego, że można skrzywdzić siebie i innych. Niestety nadal policja łapie wielu pijanych kierowców. Nie wiem co trzeba zrobic, aby ludzi zniechęcić do jazdy po pijanemu. Natomiast warto poczytac sobie o konsekwencjach prawnych jazdy pod wpływem alkoholu, np. tutaj: http://www.eporady24.pl/kara_za_jazde_po_pijanemu,pytania,6,80,5076.html Dzieci, wyrośnijcie na odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego! 🙂