paragraf-blacha

4 czerwca 2014 roku pedagodzy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu zorganizowali akcję profilaktyczną pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Akcja rozpoczęła się wspólnym przemarszem uczniów klas V i VI wraz z policjantką z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Olkuszu mł.asp. Katarzyną Matras oraz policjantem ruchu drogowego asp. Dominikiem Szotem.

Młodzież z transparentami głoszącymi hasła „ Piłeś, nie jedz!”, „ Jedziesz, nie pij”, „Pijany kierowca zagrożeniem na drodze”, „Uwaga! Dbaj o bezpieczeństwo na drodze”, przeszła ulicami osiedla 1000-Lecia w kierunku ulicy Legionów Polskich. Tam, uczniowie towarzyszyli policjantom ruchu drogowego, którzy zatrzymywali kierowców do kontroli drogowej. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących a uczniowie wręczali ulotki, głosząc hasła kampanii. Żywiołowość i zaangażowanie uczniów spotkały się z dużym aplauzem mieszkańców osiedla, którzy gromadzili się na ulicy i z zainteresowaniem śledzili jej przebieg.

 

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eva
Eva
10 lat temu

Bardzo fajna akcja! Dzieci od małego powinny być uczone, że jazda samochodem po alkoholu to coś złego i bardzo niebezpiecznego, że można skrzywdzić siebie i innych. Niestety nadal policja łapie wielu pijanych kierowców. Nie wiem co trzeba zrobic, aby ludzi zniechęcić do jazdy po pijanemu. Natomiast warto poczytac sobie o konsekwencjach prawnych jazdy pod wpływem alkoholu, np. tutaj: http://www.eporady24.pl/kara_za_jazde_po_pijanemu,pytania,6,80,5076.html Dzieci, wyrośnijcie na odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego! 🙂