lo4 kresy

W czwartek 29. maja w gmachu Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom II edycji Konkursu „W 70. rocznicę rozpoczęcia Akcji „Burza” i 95. rocznicę Obrony Lwowa. Walka Polaków o przynależność Kresów Wschodnich do Rzeczpospolitej w latach 1918 – 1922, 1939 – 1945”, przeprowadzonego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie przy współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego w Krakowie i Muzeum Historii Armii Krajowej w Krakowie.
Z satysfakcją informujemy, że czwórka uczniów IV LO: Aleksandra Pałka (1a), Mikołaj Kluczewski (1a), Konrad Kulig (2a) i Mateusz Radomski (2a) została laureatami I miejsca w Konkursie. Nagrodę zdobyli w kategorii „praca multimedialna” za film dokumentalny pt. Błyskawice Burzy – żołnierze Armii Krajowej w walce o polskie Kresy”. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo licealistów z „Czwórki” w tym Konkursie.
Nagrodami głównymi są: udział w Wyprawie Edukacyjnej na Litwę „Śladami Akcji Burza na Wileńszczyźnie” oraz indeksy na Wydział historii i dziedzictwa kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Opiekunem merytorycznym zwycięskiej drużyny był mgr Michał Masłowski.
Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonego filmu pt. „Błyskawice Burzy – żołnierze Armii Krajowej w walce o polskie Kresy”.

Tekst: IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze