mech futsal

W dniu 2 czerwca zakończył się pierwszy sezon Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu. Kolejki ligowe trwały od 21 lutego 2014 r. do 23 maja 2014 r. Rozgrywki odbywały się w każdy piątek w godz. 16.30 – 20.00 i zorganizowane były w systemie „każdy z każdym” (bez rewanżu).
W trakcie sezonu otwierano okna transferowe, wzmacniano składy teamów, prowadzono bieżące statystyki, m. in. punktową tabelę Ligi, klasyfikację na „Fair Play”, „Najlepszy Bramkarz” i „Król  Strzelców”.  W zawodach wzięło udział 81 zawodników, w tym jedna zawodniczka.
Gra była na wysokim poziomie. Mecze i rankingi wywoływały ogromne emocje. Pięknych goli i wspaniałych zagrań nie brakowało. Strzelono 847 bramek. Drużyny charakteryzowała sportowa zaciętość i wola walki. Nie do przecenienia był  doping kibiców. Organizatorem imprezy był prefekt ks. Marcin Olszewski –  pięciokrotny złoty medalista Mistrzostw Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej (2007r., 2009 r., 2011r., 2013r., 2014r.). Opiekunami Szkolnej Ligi Futsalu byli: v-ce Dyrektor ZS Nr 1 – Dariusz Skałbania, ksiądz Marcin Olszewski, nauczyciel Mariusz Grewenda i pedagog szkolny Piotr Grzanka. Sezon ligowy zakończył się po 11 kolejce rozegranej 23 maja 2014. Zwycięzcami cyklu rozgrywek zostali Wolni Farmerzy IVg K. Drugie miejsce zajął Mechanik Team A, trzecie miejsce przypadło zespołowi Crazy Team IIIf G. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Matematycy IIa J, FC Tsunami II f C, Kerfur IIId F, DHL IIe E, Pierwszaki If B, FC Czereśniaki IIIe D, Foku ME I ZSZ H, Ganja Mafia Ib I.

W dniu 2 czerwca 2014 r. Aldona Nowicka – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 CKU, w Sali sportowej „Mechanik”, podczas Święta Szkoły bez Przemocy, uroczyście wręczyła drużynom puchary, nagrody i dyplomy. Pucharami i specjalnymi nagrodami zostały uhonorowane zespoły:  Wolni Farmerzy IVg K – I miejsce, Mechanik Team A – II miejsce,  Crazy Team IIIf G – III miejsce. Pamiątkowe puchary otrzymali także: Karol Lewandowski – Król Strzelców, Konrad Sioła – Najlepszy Bramkarz oraz drużyna Foku ME I ZSZ H wyróżniona za grę Fair Play. Głównym sponsorem nagród był prefekt, ks. Marcin Olszewski. Szkolna Liga Piłki Nożnej Halowej w ZS Nr 1 w Olkuszu to wspaniała inicjatywa, przyczyniająca się do wielkiej szkolnej integracji naszej społeczności szkolnej- stwierdziła Pani Dyrektor, kierując słowa uznania dla organizatora i zawodników. Z niecierpliwością oczekiwałem na piątkowe spotkania. Udział w lidze nauczył mnie, jak przeżywać zwycięstwa i porażki. Najważniejsze to grać najlepiej, jak się potrafi i uczyć się nowych technik gry, aby stać się lepszym zawodnikiem. (…) Cieszyć się ze zwycięstw i wyciągać wnioski z porażek – to recepta na sportowy sukces – to niektóre wypowiedzi piłkarzy zwycięskiej drużyny. Zasady „halówki” są bardziej liberalne od reguł piłki nożnej i pozwalają na bardziej kreatywną i dynamiczną grę.  Dlatego duch walki piłki nożnej halowej bardziej odpowiada mojemu temperamentowi i jest moją sportową pasją – stwierdził jeden z uczestników SLF.  Kolejny Sezon Ligowy już w nowym roku szkolnym.

Tekst: Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze