Wolbrom

W ubiegły czwartek olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami z  Komisariatu Policji w Wolbromiu zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych. 

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że 41-letni mieszkaniec gminy Wolbrom może posiadać nielegalne papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia policjantów potwierdziły się i 6 maja br. wspólnie z policjantami z Wolbromia udali się do miejsca zamieszkania 41-latka, który miał zajmować się tym nielegalnym procederem. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 24 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 50 tys. złotych. Zgodnie z artykułem  art. 65 § 1 kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych  grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 lat temu

„Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 50 tys. złotych.”. BŁĘDNE ROZUMOWANIE POWIELANE SETKI RAZY. NIE BYŁOBY STRAT, A BRAK ZYSKU CZYLI PODSTAWOWA RÓŻNICA.