Wolbrom

Trzy i pół promila alkoholu w organizmie miał nietrzeźwy kierowca tira, który został zatrzymany przez wolbromskich policjantów. W takim stanie 53-latek stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowy. Niebawem poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Do zdarzenia doszło 1 lutego w Podchybiu w powiecie olkuskim. Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony kierowca, który widział jak od strony Krakowa w kierunku Podchybia jedzie tir a styl jazdy kierowcy  wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast udali się w rejon w poszukiwaniu pojazdu i w miejscowości Pochybie zatrzymali do kontroli drogowej ten samochód. Okazało się, że 53-letni kierowca  jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 3,5 promila alkoholu.

Niebawem mieszkaniec powiatu brzeskiego odpowie za przestępstwo tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  i za wykroczenie, albowiem  wykonywał pracę po alkoholu.

Olkuska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy  powiadomić najbliższą jednostkę policji – również  anonimowo, dzwoniąc pod 112.

Pamiętaj!  Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze