Wójt Gminy Klucze Małgorzata Węgrzyn została uhonorowana Nagrodą im. Grzegorza Palki, przyznawaną przez Ligę Krajową za zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. Ta ogólnopolska nagroda zyskała miano  Samorządowego Oskara.
Małgorzata Węgrzyn odebrała nagrodę w kategorii „Działania w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym”. Jak czytamy w uzasadnieniu, Kapituła przyznała ją za przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i integracji Jury Krakowsko–Częstochowskiej jako jednolitej krainy geograficzno–historycznej. Kandydaturę pani wójt zgłosił Zarząd Związku Gmin Jurajskich.
– Jest to dla mnie wielki zaszczyt i honor. Uważam, że bez miłości do człowieka nie byłoby dobrej samorządności – powiedziała Małgorzata Węgrzyn, odbierając nagrodę w Warszawie.

Do nagrody zgłoszono aż 57 kandydatur z całej Polski. Zgłoszone wnioski rozpatrywano w trzech kategoriach: za działalność ogólnopaństwową, za działalność samorządową o wymiarze ogólnokrajowym oraz za działalność w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym. Warto zaznaczyć, że oprócz Małgorzaty Węgrzyn  z województwa małopolskiego było do tej pory tylko dwóch laureatów Samorządowego Oskara: marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara i przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk. W przeszłości nagrodę im. Grzegorza Palki otrzymały takie osobistości, jak śp. Lech Kaczyński (otrzymał tę nagrodę w 2004 roku, kiedy był Prezydentem Warszawy), Jerzy Buzek (w 1998 roku, pełnił wówczas funkcję Prezesa Rady Ministrów) oraz Danuta Hűbner (Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej, laureatka nagrody w 2007 roku).

Źródło: www.gmina-klucze.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze