Olkusz

W poniedziałek (31.05. br.) kryminalni z Olkusza  zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali 3 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, w tym 33-letnego mężczyznę, który miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa  popełnione przeciwko życiu i zdrowiu.  Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji na Alei 1000-Lecia w Olkuszu. Nie chciał podać swoich danych osobowych i znieważył interweniujących policjantów. 33-latek  trafił do policyjnego aresztu a następnego dnia (1.06. br.) policjanci doprowadzili go do zakładu karnego.

Policjanci prowadzą liczne akcje pod krypt. „poszukiwani”, które odbywają  się cyklicznie kilkanaście razy w roku. W działania angażowani się policjanci wydziału kryminalnego, policjanci prewencji oraz dzielnicowi, którzy często wykazują się dużą wiedzą oraz rozpoznaniem w swoim terenie.  Od początku roku 2021 w powiecie olkuskim zatrzymano  124 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich były osoby poszukiwane listami  gończymi, nakazami aresztowań, osoby podejrzane o przestępstwo czy do ustalenia miejsca pobytu.  Poszukiwani często zmieniali miejsce swojego pobytu, ukrywali się także wśród znajomych i bliskich.  Jednak dobre rozpoznanie, czujność i skuteczność policjantów, a także duże zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków służbowych przyniosły pożądane efekty.

Przypominamy, że na stronie internetowej KPP w Olkuszu w zakładce informacja  znajduje się ogólnopolska baza osób poszukiwanych, wraz z ich wizerunkiem. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania, o tym fakcie należy powiadomić policję, nr tel. 112. Takie zgłoszenia są anonimowe!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze