Olkusz

W ubiegłym tygodniu policjantki zajmujące się profilaktyką z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedziły 6 przedszkoli z terenu miasta i gminy Olkusz. Wizyta mundurowych miała na celu przypomnieć dzieciom obowiązujące zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcić je do noszenia odblasków.

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do kształtowania prawidłowych postaw w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Edukacja od najmłodszych lat z pewnością zaowocuje na przyszłość i przyniesie pozytywne efekty w następnych latach rozwoju młodego człowieka. Podczas spotkań policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przedszkolaki uczestniczyły w scence przechodzenia przez jezdnię z uwzględnieniem zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużo uwagi policjantki  poświęciły odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie, bo nie od dzisiaj wiadomo, że odblaski ratują życie – zwłaszcza o tej porze roku, kiedy panująca na zewnątrz aura,  opady deszczu i śniegu znacznie pogarszają widoczność na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi. Jak unikać niebezpiecznych zachowań w czasie zabawy na śniegu, w domu czy przedszkolu.

Maluchy z  zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i chętnie odpowiadały na zadawane przez policjantki pytania. Na pamiątkę wizyty policjantki rozdały dzieciom odblaski.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze