ludziki-001

Ostatnia sesja olkuskiej Rady Miejskiej pozostanie na długo w pamięci zarówno jej uczestników jak i mieszkańców naszego miasta. Krótka dyskusja niegdysiejszych kolegów z jednego ugrupowania, a dziś politycznych przeciwników: Janusza Dudkiewicza i Romana Piaśnika, stała się hitem końcówki tej kadencji. W kuluarach, nawet radni z długoletnim stażem powtarzali, że czegoś takiego na sesjach jeszcze nie widzieli. Czy dysputa rajców znajdzie finał w prokuraturze?

 

Zaczęło się od oświadczenia, jakie w imieniu Klubu Radnych SLD wygłosił jego szef Janusz Dudkiewicz. Oświadczenie z 18 sierpnia tego roku, podpisali:Wacław Chłosta, Andrzej Drapacz, Janusz Dudkiewicz, Lucyna Kulawik oraz Artur Rosołek. Miejscy radni z lewicy podjęli decyzję o cofnięciu rekomendacji dla Romana Piaśnika na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu. Powołują się przy tym na dwa pisma Romana Piaśnika: z 11 czerwca 2014 roku (dotyczące jego rezygnacji z funkcji przewodniczącego Rady Gminnej SLD i z członkostwa w Klubie Radnych SLD, a także zawieszenia członkostwa w SLD oraz oddania się do dyspozycji Klubu Radnych SLD w kwestii pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej) oraz na pismo z 31 lipca 2014 o rezygnacji Romana Piaśnika z członkostwa w SLD. 

Oczekujemy, że pan Roman Piaśnik wywiązując się ze swojej deklaracji i przed ustaleniem porządku obrad na najbliższą sesję Rady Miejskiej złoży do przewodniczącego Rady Miejskiej pisemną rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego. Klub Radnych SLD po przyjęciu na sesji rezygnacji pana Romana Piaśnika chciałby na to stanowisko rekomendować członka klubu lewicy. Pan Piaśnik otrzymał ode mnie to pismo 20 sierpnia 2014 roku i je podpisał. Nie będziemy składać wniosku o odwołanie Pana Romana Piaśnika z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Nie będziemy z Pana Romana robili osoby, którą się krzywdzi na koniec kadencji. Przypominamy, że to on złożył pisemną deklarację i umieścił ją w internecie, że w razie podjęcia przez Klub decyzji, on się jej podporządkuje. Miałem nadzieję, że to się stanie i nie bedę musiał tego oświadczenia czytać, ale tak się nie stało. Chcę w takim razie, w imieniu Klubu Radnych Lewicy, w związku z niewywiązaniem się przez pana Romana Piaśnika z publicznie składanych deklaracji powiedzieć wyraźnie: Drogi były nasz kolego z Klubu, jeżeli na dzień dzisiejszy do niedawna swoim najbliższym współpracownikom nie dotrzymujesz słowa, to jak mają obywatele tego miasta, wybierając Cię na najważniejszą funkcję w tym mieście, wierzyć Ci, że będziesz dotrzymywał słowo w przyszłości? Uważam, że takiego słowa Pan Roman Piaśnik nie dotrzyma i osobiście uważam, że nie powinien w takim wypadku kandydować na funkcję burmistrza. A jeśli będzie kandydował, to mam nadzieję, że tym burmistrzem nie zostanie. Żadnej z deklaracji, które składał tu w ostatnim roku, nie dotrzymał. Podkreślam, nie będziemy składać wniosku o odwołanie, była to dżentelmeńska umowa i myślę, że w ten sposób powinna być wypełniona. Skoro nie została wypełniona, niech pozostanie tak w ciągu tego półtora miesiąca – Pan Roman będzie tym wiceprzewodniczącym, niech dalej składa deklaracje, których nie dotrzyma, ale niech opinia publiczna o tym wie, bo nie można deklarować co innego, a robić co innego – podnosił Janusz Dudkiewicz.

Z takimi zarzutami stanowczo nie zgodził się ich adresat. – Szanowni Państwo, tutaj pan Janusz Dudkiewicz powiedział m. in., że nie dotrzymuję słowa. Nie spotkałem się jeszcze w swoim życiu zawodowym, żeby ktokolwiek mi powiedział, że nie dotrzymuję słowa. Jestem konsekwentny i jeśli z kimś rozmawiam, zawsze dotrzymuję słowa. I to mnie cechuje. Pan Dudkiewicz absolutnie nie ma tu racji. To po pierwsze. Po drugie, o tym, czy ja mam być burmistrzem, czy nie, to nie pan Janusz Dudkiewicz zdecyduje, ale społeczeństwo. Pamiętacie, jak parę miesięcy temu powiedziałem na sesji, że w związku z moją rezygnacją z członka Klubu Rady SLD, oddaję się do Państwa dyspozycji. Nie podjęliście tematu, więc uznałem sprawę za załatwioną. Tak jak pracowałem dwa, trzy lata temu, tak pracuję i teraz. Działam w interesie mieszkańców, miasta, urzędu. Moje interpelacje i wnioski są merytorycznie przygotowane. Pan Janusz Dudkiewicz przedkłada sprawy partii, radnego, szefa klubu nad sprawy własne, osobiste, korzyści majątkowe w postaci otrzymywania zleceń z Urzędu Miasta. Panie Januszu, Pan nie jest obiektywny. Niech Pan powie tu społeczeństwu, jakie zlecenia otrzymuje z urzędu, a jak nie, to ja to ja to napiszę albo pan burmistrz się ustosunkuje. Prezes, wiceprezes, syn, żona – cała rodzina w firmie i pan z tego korzysta! Dosyć, że się Pan uwłaszczył na majątku gminy, to jeszcze Pan korzysta z pieniędzy gminy: dom pogrzebowy – płaci Pan do urzędu grosze za jeden pogrzeb, ścinanie trawników, podcinanie drzew, konserwacja fontanny – Pan korzysta z tego budżetu. Ja się panu sprzeciwiłem, że nie będę głosował za tym, a pan mi nakazywał głosowanie za podwyżką wody i śmieci, gdzie kolega Kmita mnie tylko wsparł. Pan chciał, żebym ja był burmistrzem, a Pan żeby rządził. Panie Januszu, dosyć tego mącenia w Olkuszu i korzystania z pieniędzy z budżetu gminy – tak na słowa szefa klubu SLD odpowiedział Roman Piaśnik.

Na to wystąpienie mocno zareagował Janusz Dudkiewicz. Zapowiedział, że sprawa trafi do odpowiednich organów.  – Kiedy 11 czerwca Roman Piaśnik składał oświadczenie, w jednym ze zdań napisał tak: ”Ponadto w związku z pełnioną przez ze mnie funkcją oddaję się do dyspozycji Klubu radnych SLD, który zaproponował moją kandydaturę na to stanowisko”. Stąd też nasze późniejsze wystąpienie. Jeśli chodzi o te wszystkie kalumnie, które Pan przed chwilą wygłosił, bo inaczej ich nie można nazwać, przegrał Pan nimi wybory już dziś. Ja tej sprawy tak nie zostawię. Nigdy nikogo nie straszyłem żadnym sądem, nawet jak mnie przez ośmiu chyba laty Pan Piasny mieszał z błotem. Jeśli padają tu oskarżenia, że dostaję zlecenia z gminy poza ustawą o działalności gospodarczej i o zamówieniach publicznych, to chcę oświadczyć z pełną odpowiedzialnością pod groźbą mojej rezygnacji, bo ja nie będę taki jak Pan Roman i za wszelką cenę udowadniał, że czarne jest białe, oświadczam, że ani jednego zlecenia bez wygrania przetargu przez ostatnie lata Przedsiębiorstwo – w którym pracuję, a nie jestem prezesem – nie otrzymało. Pan Roman Piaśnik może uczestniczyć w przetargach na równi z każdym innym podmiotem. Nasze Przedsiębiorstwo w ten sposób na naszym rynku tak funkcjonuje. Ani dom przedpogrzebowy, ani inna usługa nie została dana PGK dlatego, że ja jestem radnym. Te usługi zostały wygrane w drodze zamówienia publicznego. Złożę wniosek do prokuratury o ściganie pana Romana Piaśnika za nieprawdę i fałsz, które złożył, oświadczając to publicznie. Myślę, że z tego tytułu nie będzie miał Pan panie Romanie przyjemności, tylko przykrości. Nie można sobie rzucać, tak, jak Pan rzucał prawie przez cały ten rok, oskarżeń, które nie mają w sobie cienia prawdy. Z uwagi na to, że powiązany jest z tą sprawą urząd, firma i moja osoba, tak tego nie zostawię – zapowiedział Janusz Dudkiewicz.

Czy radni dokończą rozmowę przed wymiarem sprawiedliwości? Będziemy na bieżąco śledzić tę sprawę, a o dalszym jej rozwoju informować na naszych łamach.

Przytoczone w artykule wypowiedzi pochodzą z nagrania z sesji i są cytowane dosłownie. Niestety, nie wszystkie wypowiedziane zdania udało nam się odtworzyć.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
carpenter
carpenter
9 lat temu

Toż to mój syn PinokiO – zawołał stary Giuseppe 😆

obłuda
obłuda
9 lat temu

[quote name=”pogląd”]Roman Piaśnik pierwszy w Olkuszu poruszył temat budżetu obywatelskiego, bo już w lutym br. apelował do Burmistrza o jego wprowadzenie. Ciekawe na co czekał Burmistrz…[/quote]

Na kampanie wyborczą

scooby doo
scooby doo
9 lat temu

Trzeba mieć tupet zeby wykręcic taki numer. Przyczepił się rzep do psa i mówi- biegniemy. 😆

EUREKA
EUREKA
9 lat temu

EUREKA !!! – Zawołał nasz miłościwie panujący Burmistrz i zgrabnym ruchem, za pieniądze podatników, w trakcie kampanii wyborczej zareklamował budżet obywatelski jak własny pomysł. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia wolta, ma w tym doświadczenie podobnie jak w zmianie sojuszników.

pogląd
pogląd
9 lat temu

Roman Piaśnik pierwszy w Olkuszu poruszył temat budżetu obywatelskiego, bo już w lutym br. apelował do Burmistrza o jego wprowadzenie. Ciekawe na co czekał Burmistrz…

Pytanie...
Pytanie...
9 lat temu

4 lutego 2014 r radny Roman Piaśnik złożył do burmistrza interpelację w sprawie wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego w wysokości 2% całości Budżetu Gminy Olkusz (czyli około 2,7 mln zł).. Dlaczego tak długo Burmistrz Rzepka czekał z jego wprowadzeniem i dlaczego zaproponował mieszkańcom tylko 1 mln zł ?

Młody
Młody
9 lat temu
Odpowiedz do  Pytanie...

„Tarnowianie podzielili budżet obywatelski
Dodano: 2013-10-18
Dwanaście projektów na kwotę w sumie trzech milionów złotych. Tak w największym skrócie można opisać wyniki głosowania w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego.”

Piaśnik „poruszył” a burmistrz „czekał” – wszyscy radni z burmistrzami w Olkuszu są siebie warci bo nic nie robili w tym temacie albo z ignorancji albo z lenistwa – obudzili się dopiero przed wyborami i wielce się wymądrzają w temacie ustawowo uregulowanym i przez wszystkie samorządy od dawna wprowadzonym …

Jan Orkisz Radny UP
Jan Orkisz Radny UP
9 lat temu

Milion zł do wydania na realizację Twoich marzeń.

Kiedy radny Roman Piaśnik w styczniu bieżącego roku interpelował do burmistrza Olkusza o budżet obywatelski to była cisza.Teraz miesiąc przed wyborami ruszyła cała kampania na temat budżetu obywatelskiego. 1.000.000 zł do wydania na realizację Twoich marzeń – takie plakaty pojawiły się na mieście. W niedzielę na wszystkich mszach w kościołach księża apelowali do wiernych by włączyli się w tą akcję. Panie radny Romanie Piaśnik jak pan to załatwił, że tak aktywnie teraz wspiera pana kościół ?

wyb-orca
wyb-orca
9 lat temu

Oj prawda, prawda … do roboty panowie politycy 😉

ann
ann
9 lat temu

Pamiętajcie tylko, wszyscy nasi kochani politycy, jeśli rozpętaliście dyskusje i wyciągacie pozamiatane pod dywan, brudne sprawki to bądźcie chociaż konsekwentni i dokończcie to co zaczęliście – wyborcy Was rozliczą po wyborach. Fajnie jest pokrzyczeć w kampanii a potem znowu pod dywan? Nieraz tak już bywało i sceptyczny jestem. Ja i podejrzewam wielu innych Wam to zapamięta i jeśli nic nie zrobicie, to nie startujcie w następnych wyborach. Pan Piaśnik i Orkisz, jeśli znaleźli tyle odwagi, aby w końcu powiedzieć prawdę, wiedzą i środkami dysponują, powinni powiadomić odpowiednie służby i załatwić to raz na zawsze. Nie róbcie z „gęby” cholewy, jeśli takie słowo honor jest Wam znane to prosimy działać, jeśli nic nie zrobicie to będziecie gorsi niż ci wszyscy cwaniacy typu Dudkiewicz i jego świta.

tak
tak
9 lat temu

[quote name=”adam12″]Orkisz chce puścić ludzi pracujących pgkim z torbami toż to jest związkowiec 😆 😆 :lol:[/quote]

Ludzi z pgk puszcza z torbami kto inny, nie Orkisz

...
...
9 lat temu

Ludzie mówią, że pech i fatum opuściło Polskę w dniu, kiedy Tusk przestał być premierem, że Opatrzność obdarzy nas teraz powodzeniem a pierwszym tego znakiem jest to, że wygraliśmy z Niemcami po tylu latach porażek, mimo że Niemcy byli technicznie i ogólnie lepsi. Siedem lat nieszczęścia mamy więc za sobą, teraz już nie zaznamy powodzi, ani innych klęsk żywiołowych. Będzie urodzaj, Polska będzie mlekiem i miodem płynąć, bo już żadna pszczoła nie umrze i gazu będzie takie ciśnienie, że będziemy go eksportować do całej Unii taniej od Gazpromu. Węgiel zostawimy na razie w spokoju na późniejsze stulecia.

Jan Orkisz Radny UP
Jan Orkisz Radny UP
9 lat temu

W Olkuszu jest ok. 2700 mieszkań komunalnych, o średniej powierzchni mieszkania ok. 50 m kwadratowych,/ 135.000 m kwadratowych /, prawie 90 wspólnot mieszkaniowych Każdy budynek mieszkalny – blok, to odrębna wspólnota mieszkaniowa i członkowie tej wspólnoty mogą sami wybrać zarząd i zarządzać swoim blokiem . Zdarza się tak,że w danym budynku mieszka osoba, która jest bez pracy a była księgową, lub ma wykształcenie ekonomiczne i płaci prywatnej spółce spore pieniądze za administrowanie budynkiem w którym wykupiła mieszkanie i w nim mieszka . Jeżeli w danym budynku jest ponad 50 % właścicieli, tzn. mają wykupione mieszkania na własność, to mogą zwołać zebranie wspólnoty, podjąć uchwałę,że rezygnują z dotychczasowej spółki zarządzającej tą wspólnotą, wybrać zarząd i sami zarządzać tym budynkiem. Zainteresowanym mieszkańcom tym problemem chętnie pomogę, aby sami zarządzali swoim majątkiem a nie płacili prywatnej spółce.Mój nr. tel. 602532076 lub e-mail : janorkisz@wp.pl.

olkuszanin2
olkuszanin2
9 lat temu
Odpowiedz do  Jan Orkisz Radny UP

drugi Bareja 😆 😆 😆 😆 😆

adam12
adam12
9 lat temu
Odpowiedz do  Jan Orkisz Radny UP

Orkisz chce puścić ludzi pracujących pgkim z torbami toż to jest związkowiec 😆 😆 😆

historyk
historyk
9 lat temu

[quote name=”luft”]Brawo Panie Piaśnik proszę się nie dać dłużej prosić przez pana Dudkiewicza o mówienie prawdy. Może się w końcu dowiemy jak to paru kolesi z MPGK sprywatyzowało sobie firmę i za czyje pieniądze.
Może wypowiedzieli by się ci co po prywatyzacji MPGK zostali spuszczeni do kanalizacji.[/quote]

Kto pamięta którzy przedsiębiorcy w 2005 r. chcieli kupić PGK w Olkuszu, jakie proponowali kwoty, kto kupił PGK, spółkę Miasta i Gminy Olkusz i za ile ?

jola726
jola726
9 lat temu

prosze panstwa to jest gra polityczna,gada jeden na drugiego bo chca wejsc do koryta,a gdy wybiora ktoregos z nich zobaczycie,ze jeden bedzie a drugi wice zostanie to jest taka gra nie dajcie sie zbajerowac.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
9 lat temu

Pan Roman Piaśnik złożył interpelacje do Burmistrza Miasta i Gminy Olkuszu w sprawie prac i umów realizowanych przez PGK w Olkuszu , miedzy innymi o dom przedpogrzebowy . Dziękuję radnemu Piaśnikowi , że zainteresował się tematem nurtującym mnie i wielu mieszkańców . Oto jego treść : http://www.wybierzmyzmiany.pl/wp-content/uploads/2014/10/interpelacja_30_2014-rp.pdf

wątpiący
wątpiący
9 lat temu

[quote name=”Jan Orkisz radny”]Panie „Jaś” . Ja jestem radnym Rady Powiatu w Olkuszu nie radnym Rady Miejskiej w Olkuszu. Dom Przedpogrzebowy w Olkuszu jest majątkiem gminy, więc tylko radny rady Miejskiej w Olkuszu może kierować interpelacje do Burmistrza w tej sprawie. Ja kieruję pytanie do Burmistrza jako mieszkaniec gminy Olkusz a zarazem radny Rady Powiatu w Olkuszu. Ustawa o dostępie do informacji publicznej mi to gwarantuje. Wyrażam zgodę by te moje pytania przejęli radni Rady Miejskiej w Olkuszu i skierowali interpelacje do Burmistrza.[/quote]

Czy któryś z radnych gminnych wykorzystał pytania Pana Jana Orkisza i złożył do Burmistrza interpelacje w sprawie domu przedpogrzebowego?

odp.
odp.
9 lat temu
Odpowiedz do  wątpiący

tak pan Roman Piaśnik

poinformowany
poinformowany
9 lat temu

Jan Orkisz na spotkaniu Komitetu Gospodarny Samorząd z kandydatami do rady powiatu i gmin ogłosił, że nie będzie kandydował na burmistrza Olkusza tylko poprze Romana Piaśnika. Akcje Piaśnika rosną.Gospodarny Samorząd to chyba największy komitet wyborczy wyborców w powiecie olkuskim

obserwujacy
obserwujacy
9 lat temu

[quote name=”Wicek”]Jeżeli tak było to się pożarli już na zawsze. A jeszcze 1 Maja tak ładnie im się szło przez miasto w stronę placu targowego na Sławkowskiej. A tu patrzcie taka KICHA. Lewica leży i kwiczy i o to chodzi.[/quote]

Ale za to Korwin w Olkuszu trzyma się mocno.

luft
luft
9 lat temu

Brawo Panie Piaśnik proszę się nie dać dłużej prosić przez pana Dudkiewicza o mówienie prawdy. Może się w końcu dowiemy jak to paru kolesi z MPGK sprywatyzowało sobie firmę i za czyje pieniądze.
Może wypowiedzieli by się ci co po prywatyzacji MPGK zostali spuszczeni do kanalizacji.

PXT
PXT
9 lat temu

[quote name=”wyborca myślący”]
Aby jak najszybciej odciąć ich od takiej możliwości wystarczy 16 listopada br. odpowiednio zagłosować, a dopiero wówczas prokuratura. Prokuratura taką sprawę będzie prowadzić kilka lat, tak jak w przypadku prywatyzacji szpitala. Wniosek NIK do prokuratury wpłynął 15 marca 2012 r. i śledztwo nadal trwa, kolejny raz przedłużane tym razem do 31.10. br.[/quote]
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Co do prokuratury, to z tego co zaobserwowałem, najchętniej to umoczonym umarza zaś tym, którzy ośmielają się „podskakiwać” wszczyna i prowadzi z uporem maniaka do finału reżyserowanego wg swoich potrzeb i nie ważne jest że „podskakiwacz” ma rację. Nie są to tylko moje spostrzeżenia bo reżyser Ryszard Bugajski podziela te spostrzeżenia a nawet je publicznie wyraził pod postacią Andrzeja Kostrzewy.

Eunuch
Eunuch
9 lat temu

Przestańcie już z tymi jajami,tylko jaja i jaja.Masz zasób słów ograniczony , ty od jaj.

Sporcmen
Sporcmen
9 lat temu

Skoro mowa o czerpaniu korzyści to popatrzmy co mamy w rejestrze umów umig Olkusz: „poz. 418 OA.272.418.2014.KK z dn. 01.07.2014 Obsługa toalety publicznej zlokalizowanej w Punkcie Inforamcji Turystycznej przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu „od 01.07.2014 do 31.12.2014” Patrycja Bigaj 10 769,00 zł
poz. 419 nr OA.272.419.2014.KK z dn. 01.07.2014 Obsługa toalety publicznej zlokalizowanej w Punkcie Inforamcji Turystycznej przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu „od
01.07.2014 do 31.12.2014″ Ludwika Bernaś 10 548,00 zł „
daje to ponad 21.000,00 zł za sprzątanie toalety, w przeciągu kilku miesięcy którą na początku w ramach obowiązków sprzątały sprzątaczki urzędowe. Widząc nazwiska można się domyślić wszystkiego… Pewnie dla sprzątaczek szkoda było na premię, ale swojemu to trzeba dać zarobić… Paranoja…

inka72
inka72
9 lat temu
Odpowiedz do  Sporcmen

Zgroza… Aż trudno uwierzyć! Wychodzi na to, że lepiej sprzątać w toalecie publicznej niż pracować na stanowisku sprzątaczki w ramach całego etatu w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. A może i nie tylko sprzątaczki, ale i referenta! Wstyd panowie burmistrzowie, oj wstyd!

wyborca myślący
wyborca myślący
9 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec”]Zgadzam się. Najwyższy czas odciąć od koryta te kilka osób, które od lat czerpią tak duże korzyści, kosztem wszystkich mieszkańców Olkusza. Właśnie tym powinna zająć się prokuratura.[/quote]

Aby jak najszybciej odciąć ich od takiej możliwości wystarczy 16 listopada br. odpowiednio zagłosować, a dopiero wówczas prokuratura. Prokuratura taką sprawę będzie prowadzić kilka lat, tak jak w przypadku prywatyzacji szpitala. Wniosek NIK do prokuratury wpłynął 15 marca 2012 r. i śledztwo nadal trwa, kolejny raz przedłużane tym razem do 31.10. br.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
9 lat temu

Panie Burmistrzu. Dlaczego mieszkaniami komunalnymi w gminie Olkusz zarządza prywatna spółka PGK a nie spółka gminy TBS ,w której gmina Olkusz ma 100% udziałów. W Olkuszu jest ok. 2700 mieszkań komunalnych, o średniej powierzchni mieszkania ok. 50 m kwadratowych,/ 135.000 m kwadratowych /, prawie 90 wspólnot mieszkaniowych i wg mnie nimi powinni zarządzać sami mieszkańcy tj. wspólnoty lub spółka gminy tj. TBS. Każdy budynek mieszkalny – blok, to odrębna wspólnota mieszkaniowa i członkowie tej wspólnoty mogą sami wybrać zarząd i zarządzać swoim blokiem. Nie muszą mieć żadnych uprawnień, koncesji . Zainteresowanym mieszkańcom tym problemem chętnie pomogę, aby sami zarządzali swoim majątkiem a nie płacili prywatnej spółce.Mój nr. tel. 602532076 lub e-mail : janorkisz@wp.pl.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 lat temu
Odpowiedz do  Jan Orkisz radny

Zgadzam się. Najwyższy czas odciąć od koryta te kilka osób, które od lat czerpią tak duże korzyści, kosztem wszystkich mieszkańców Olkusza. Właśnie tym powinna zająć się prokuratura.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
9 lat temu

Panie „Jaś” . Ja jestem radnym Rady Powiatu w Olkuszu nie radnym Rady Miejskiej w Olkuszu. Dom Przedpogrzebowy w Olkuszu jest majątkiem gminy, więc tylko radny rady Miejskiej w Olkuszu może kierować interpelacje do Burmistrza w tej sprawie. Ja kieruję pytanie do Burmistrza jako mieszkaniec gminy Olkusz a zarazem radny Rady Powiatu w Olkuszu. Ustawa o dostępie do informacji publicznej mi to gwarantuje. Wyrażam zgodę by te moje pytania przejęli radni Rady Miejskiej w Olkuszu i skierowali interpelacje do Burmistrza.

JAŚ
JAŚ
9 lat temu

Panie Janie to jest interpelacja do Pana Burmistrza ? Jeżeli tak to składa się ją na piśmie w biurze Rady . My szarzy ludzie nigdy nie dostaniemy od Niego odpowiedzi ale radni muszą !!
1 Kto administrował domem przedpogrzebowym w Olkuszu od momentu jego wybudowania?
2. Kiedy były przeprowadzane przetargi w okresie użytkowania domu przedpogrzebowego na jego zarządzanie, administrowanie ?
3. Jakie miesięczne kwoty dzierżawy płacił administrator domu przedpogrzebowego do budżetu gminy w czasie jego użytkowania ?
4. Jakie obowiązują ceny wynajmu sali ceremonialnej, chłodni do przechowywania zwłok, które muszą płacić administratorowi rodziny zmarłych?
5. Dlaczego domem przedpogrzebowym nie zarządza spółka w 100 % gminy tj. TBS , tylko spółka prywatna?

Ann
Ann
9 lat temu
Odpowiedz do  JAŚ

To ja odpowiem może choć częściowo :
1. Nikt nie administrował Domem bo był wynajmowany MPGK za grosze i to oni czerpali zyski, wynajem np. w 2013 roku wynosił ok. 300,00 miesięcznie, tak, nie ma pomyłki 300,00 zł płacił Pan. D Urzędowi.
2. O ile wiem nie było.
3. to Urząd teraz płaci Panu D. za administrowanie ponad 7000,00 miesiacznie, to też nie pomyłka
4. Znajoma niedawno płaciła za pogrzeb ( wynajem sali ) 350,00 zł.
5. TBS to też niezły twór którym rządzi osobisty poplecznik Pana D. czyli danie TBS zarządzania to tak samo jak dać Panu D.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
9 lat temu

Pytanie do Burmistrza Olkusza.
1 Kto administrował domem przedpogrzebowym w Olkuszu od momentu jego wybudowania?
2. Kiedy były przeprowadzane przetargi w okresie użytkowania domu przedpogrzebowego na jego zarządzanie, administrowanie ?
3. Jakie miesięczne kwoty dzierżawy płacił administrator domu przedpogrzebowego do budżetu gminy w czasie jego użytkowania ?
4. Jakie obowiązują ceny wynajmu sali ceremonialnej, chłodni do przechowywania zwłok, które muszą płacić administratorowi rodziny zmarłych?
5. Dlaczego domem przedpogrzebowym nie zarządza spółka w 100 % gminy tj. TBS , tylko spółka prywatna?

Krzyś
Krzyś
9 lat temu
Odpowiedz do  Jan Orkisz radny

Panie Janie Orkisz, bardzo dobre pytania. Jako jedyny pod swoim nazwiskiem pociągnął Pan temat, który poruszył Piaśnik. Pozostali siedzą cicho, dlatego każdy z wyborców powinien sam odpowiedzieć sobie dlaczego tak jest?. Znając burmistrza Rzepkę nie odpowie Panu, bo mogłoby to zarówno jego jak i Dutkiewicza jeszcze bardziej pogrążyć. Czas skończyć z tym kolesiostwem. Nie może być tak, że firma gdzie większościowe udziały ma najbliższa rodzina radnego Dutkiewicza podpisuje intratne umowy z Gminą Olkusz. Jestem przekonany, że jest wiele firm, które zaoferowałyby dużo korzystniejsze dla Gminy warunki. Problem w tym, że nie daje im się wystarczających możliwości, aby mogły złożyć ofertę.

prawda
prawda
9 lat temu

Jak byli wybierani wiceprzewodniczący, to z tego co wiem, cała rada wtedy głosowała i cała rada w tym momencie powinna zdecydować, a nie klub Y sobie coś powie, a radny X grzecznie ma sam rezygnować, na jakiej podstawie? Jeśli rada chce go odwołać, to może go odwołać, potrzebny jest tylko odpowiedni wniosek. Z tego co wiem takiego wniosku nie było.

JAŚ
JAŚ
9 lat temu

Obydwaj Panowie są siebie warci , zatrudnienie rodziny to raczej kwestia moralna której Panu D. zawsze brakowało ! Pan P. jak by był honorowy odchodząc z partii zrezygnował by z pełnionej funkcji w radzi było by ok a zachowuje się jak dziecko w piaskownicy jak jemu zabrali zabawki / funkcja i kasa / to się obraża i ze złości atakuje drugą stronę . Szkoda że po tylu latach ruszyła Go skrucha ! Musimy się przygotować na takie ataki publiczne ze strony każdego kandydata na Burmistrza !

W164
W164
9 lat temu

No Panie Piaśnik ! masz pan jaja , mam tylko nadzieję, że masz Pan 100% wiedzę na temat „wałków ” zadufanego w sobie Dutkiewicza , bo chciałbym zobaczyć jego minę , po przegranej w sądzie ! Życzę powodzenia, na dzień dzisiejszy masz, Pan moje poparcie !

PXT
PXT
9 lat temu
Odpowiedz do  W164

Gdyby funkcjonowało pełne upomnienie braterskie „instytucja” świadka koronnego by była zbyteczna. Być może procedura upomnienia ugrzęzła na upominaniu tylko zainteresowanego?

Jacek S.
Jacek S.
9 lat temu

Piaśnik stracił mój głos. Nie chcę, by burmistrzem Olkusza była facet który nie potrafi przyjąć słów krytyki, a co więcej rzuca słowa na wiatr. Stawiam na Herzyka, Piaśnik niech wraca do zapiekanek. Szkoda Olkusza na gościa, który ma duże ego i nic więcej.

Ann
Ann
9 lat temu
Odpowiedz do  Jacek S.

Pan.D próbuje kombinować i sam komentuje podszywając się za swojego poplecznika?

Elo
Elo
9 lat temu
Odpowiedz do  Jacek S.

Tym bardziej, że tkwił w tym „układzie” o którym mówi przez lata i przez ten czas mu to nie przeszkadzało. A teraz rżnie wielkiego sprawiedliwego, bo obraził się na kolegów partyjnych że go nie wystawili na kandydata na burmistrza. Nie wyobrażam sobie zaufać osobie, która z pobudek czysto osobistych i swoich kompleksów nie potrafi merytorycznie odnieść się do krytyki, tylko wywleka sprawy nie mające związku ze sprawą. Metoda znana z PZPR, pewnie tak będzie też, nie daj boże, jak mu się nie uda (mam nadzieję) zostać burmistrzem.
Żeby nie było, kwestia zatrudnienia rodziny p.Dudkiewicza to osobny temat, oczywiście do publicznego wyjaśnienia.

pIs
pIs
9 lat temu

Panie Dudkiewicz dokąd zmierza olkuska lewica??? Do marginalizacji na olkuskiej arenie??

Młody
Młody
9 lat temu

A ja mimo wszystko nie mogę zrozumieć tego często pojawiającego się jadu wobec Pana Janusza Dudkiewicza, nie wiem czy to z zazdrości czy z własnej nieudolności, a równocześnie jakoś bez obiektywnego spojrzenia …

Sporcmen
Sporcmen
9 lat temu

Panie Piaśnik wielki szacun. Od wielu lat nikt na taką głośną szczerość się nie odważył. Mam nadzieję, że gdy Pan wygra krzesło burmistrza to nie zamilknie Pan tylko zrobi porządek. Powodzenia 🙂

.
.
9 lat temu

Coś pięknego!Szkoda, że to audio i nie można zobaczyć, jak lokalnemu kacykowi kopara opadła na „widok” nagiej prawdy. Piaśnik mi zaimponował. Bardziej zaplusował tym jednym wystąpieniem niż wszystkimi listami w przeglądzie.

radny
radny
9 lat temu

a ja bym chciał doczekać czasów kiedy NIK sprawdzi tą całą prywatyzacje jak Rzepka i rada MiG Olkusz oddawała w ręce Dutkiewicza wtedy chyba radnego to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
może nowy burmistrz o tym nie zapomni

pavv
pavv
9 lat temu
Odpowiedz do  radny

[quote name=”radny”]a ja bym chciał doczekać czasów kiedy NIK sprawdzi tą całą prywatyzacje jak Rzepka i rada MiG Olkusz oddawała w ręce Dutkiewicza wtedy chyba radnego to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej[/quote]

Wtedy Rzepka nie był chyba jeszcze burmistrzem tylko niejaki pan Kallista.

radny
radny
9 lat temu
Odpowiedz do  pavv

[quote name=”pavv”][quote name=”radny”]a ja bym chciał doczekać czasów kiedy NIK sprawdzi tą całą prywatyzacje jak Rzepka i rada MiG Olkusz oddawała w ręce Dutkiewicza wtedy chyba radnego to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej[/quote]

Wtedy Rzepka nie był chyba jeszcze burmistrzem tylko niejaki pan Kallista.[/quote]
tak ale był vice burmistrzem

edek
edek
9 lat temu
Odpowiedz do  pavv

[quote name=”pavv”][quote name=”radny”]a ja bym chciał doczekać czasów kiedy NIK sprawdzi tą całą prywatyzacje jak Rzepka i rada MiG Olkusz oddawała w ręce Dutkiewicza wtedy chyba radnego to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej[/quote]

Wtedy Rzepka nie był chyba jeszcze burmistrzem tylko niejaki pan Kallista.[/quote]

Był wiceburmistrzem od spraw społecznych a nie od inwestycyjnych.

wow!!!
wow!!!
9 lat temu

Wszyscy szepcą, a jeden wreszcie się wkurzył i powiedział wszystko głośno! Ten pan P. ma j***ja!

Alojzy
Alojzy
9 lat temu

Jest nagranie! Dobrze, że poprawiliście wszystkie gramatyczne błędy w stosunku do nagrania bo by się czytać nie dało 😮

info
info
9 lat temu

Przecież to Burmistrz odpowiada za to, które firmy otrzymują zlecenia z UM Olkusz i kto wygrywa przetargi.

Roman
Roman
9 lat temu

Panie Romanie. Niech Pan opowie wyborcom, jak Pan przed wyborami w 2006 roku namawiał mieszkańców swojego okręgu wyborczego do głosowania na pana, oferując za oddany głos na Pana flaszkę wódki. Ciekawy jestem, czym w tym roku będzie nas Pan przekonywał do siebie? Jeśli chodzi o radnego Dudkiewicza, porównajcie sobie państwo stan i wartość przedsiębiorstwa przed wykupem przez pracowników a obecnie. Pozdrawiam wyborców.

do brodatego
do brodatego
9 lat temu
Odpowiedz do  Roman

Oj coś mi tu kłamiesz, przecież Roman po raz pierwszy kandydował dopiero w 2010r. Ciekawe dla kogo pracujesz kłamczuszku?

AngryB
AngryB
9 lat temu
Odpowiedz do  Roman

[quote name=”Roman”]Panie Romanie. Niech Pan opowie wyborcom, jak Pan przed wyborami w 2006 roku namawiał mieszkańców swojego okręgu wyborczego do głosowania na pana, oferując za oddany głos na Pana flaszkę wódki. Ciekawy jestem, czym w tym roku będzie nas Pan przekonywał do siebie? Jeśli chodzi o radnego Dudkiewicza, porównajcie sobie państwo stan i wartość przedsiębiorstwa przed wykupem przez pracowników a obecnie. Pozdrawiam wyborców.[/quote]
Typowy przykład posługiwania się komputerem do rzucania obelg. Piaśnika nie było w RM V kadencji. Informacja o składzie tej Rady znajduje się w sieci. Prowadzenie takich porównywań Panów P. i D. można prowadzić jedynie w przypadku posiadania tzw. niezbitych dowodów”. Zarzuty jakie są prezentowane na tym forum w stosunku, praktycznie, do wszystkich kandydatów są niemerytoryczne i najczęściej wymyślone. Ja przyjmuję w tych wyborach zasadę. Byliście u korytka – i to powinno Wam wystarczyć.

Aadam
Aadam
9 lat temu
Odpowiedz do  Roman

TAK tu padła racja w porównaniu!!! najdroższa woda w Polsce,a z jakością na którym miejscu???.-badania niezależne proszę przedstawić!!!! nie swoje,!!!! A awaryjność sieci świadczy o czym? a skąd są rury zawartością azbestu ?. Itd,

Obywatel
Obywatel
9 lat temu

Abstrahując od poziomu dyskusji, to ciekawe jest, że publiczna jestnostka jest praktycznie rodzinnym interesem;/
Inna sprawa, jest sprzedaż gruntu pod Hypernową i statoila a właściwie to, że niezgodnie z prawem za czasów Dudkiewicza to sprzedano (mimo, że pierwotni właściciele byli wywłaszczeni pod obiekt sportowy a nie hipermarket). Jak Parafia wygrała odszkodowanie za te tereny to dostało się Rzepce a Januszowi się upiekło…
eh

Peter
Peter
9 lat temu

A może sprawdzeniem tego wszystkiego powinien zajać się jakiś organ? NIK? Skarbówka? CBA?

Jasne jak słońce
Jasne jak słońce
9 lat temu

Po lekturze tego artykułu wnioskuję że najwyższy Czas Na Zmiany . Panowie wam już dziękujemy. Z radością powitamy tego który niesie nadzieję na przyszłość i koncentruje się na programie społecznym w którym zwykły Kowalski będzie ważniejszy od interesów osobistych i wzajemnych animozji. Pozdrawiam czytelników i życzę nam wszystkim by zwyciężył rozsądek.aw

Olkuszanka7
Olkuszanka7
9 lat temu
Odpowiedz do  Jasne jak słońce

Naiwność dziecka. Wszyscy lgną do koryta. Kampania się zaczęła i już rzuca się obelgami, zwykły kowalski się stresuje a oni i tak potem wszyscy muszą się dogadać, żeby przeżyć do następnych wyborów.
Trzeba by ich wszystkich wyrzucić, ale nie zrobiliśmy tego jak skończyła się komuna to i teraz się nie uda. A Olkusz umiera, bez inwestorów, pracy stał się noclegownią. Żeby to się zmieniło to trzeba iść do władzy wojewódzkiej i działać, a my potrafimy się tylko szarpać między sobą.

PXT
PXT
9 lat temu

Zawsze i wszędzie chodzi o to samo jądro: O kasiorę- w jakiekolwiek szaty by to ubrać. Straszenie się prokuraturą w której też mechanizmy są identyczne wydaje się groteskowe, wszędzie są tylko ludzie podatni na spełnianie swoich nędznych potrzeb egzystencjalnych opartych głównie o materializm. Wyścigi szczurów na każdej „bieżni” nie ważne czy politycznej czy gospodarczej są w stanie poróżnić każdego z każdym. Nawet taki obiekt jak dom pogrzebowy nie jest w stanie wywołać refleksji nad właściwą hierarchią wartości życia ludzkiego.

anna76
anna76
9 lat temu

😆 ubaw po pachy!!! może była tv? Myślę, że temu panu D. ktoś wreszcie „wybierze młode” i nochala utrze…………………puszy się jak paw!!!!!!!! 0 (zero)szacunku do innych

pavv
pavv
9 lat temu

Obaj siebie warci! Politycy do kostnicy!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 lat temu

Najbardziej mnie interesuje ten Dom Pogrzebowy? Co to jest dzierżawa? Za jaką kwotę? Dlaczego Urząd nie ujawni/ skomentuje tych informacji?

NOWA
NOWA
9 lat temu

Panie Romanie TRZYMAM ZA PANA KCIUKI 🙂

paralaksa
paralaksa
9 lat temu

Piaśnik powiedzial głośno to o czym w Olkuszu szepcze sie od lat

mammamija
mammamija
9 lat temu
Odpowiedz do  paralaksa

Popieram, wszyscy szepcą a najodważniejszy Piaśnik. A taki spokojny się wydawał.

motor
motor
9 lat temu

Wolę Romana Piaśnika niż Dutkiewicza.