aaa mlodzi sosnowiec

Przez ostatni weekend organizatorzy Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej nawoływali do „Bycia Bardziej”, a więc do świadczenia swoją postawą nie tylko o najważniejszych prawdach Kościoła katolickiego, ale również bycia dobrym człowiekiem, wyznając zasady poszanowania innych ludzi i instytucji. Przez cały weekend przez nasze miasto przewinęło się ponad tysiąc młodych ludzi z najróżniejszych zakątków diecezji sosnowieckiej.

 

Olkuski SMDS w opinii jego pomysłodawców i uczestników spełnił swoje założenia programowe, które mówią o tym, że weekendowy zjazd młodych całej diecezji ma charakter nie tylko religijny, ale także i kulturalny. 

Zaczęło się planowo od piątkowego spotkania młodych ze szkół powiatu olkuskiego, choć akurat deszczowa pogoda wymusiła na organizatorach przeniesienie swojego programu modlitewno-artystycznego z rynku pod dach Bazyliki św. Andrzeja. Grubo ponad setka uczniów szkół średnich spotkała się nie tylko ze swoimi przyjaciółmi i katechetami, ale także z zaproszonymi gośćmi. Swoje życiowe świadectwo przedstawił m.in. Arkadio, 24-latek, który dzięki samozaparciu i silnej woli dostał od losu drugie życie. Drugim punktem piątkowego świętowania był III Olkuski Wieczór Uwielbienia.

W sobotę do Olkusza zjechała młodzież z całego Zagłębia, aby razem móc przeżywać SMDS we wspólnym marszu, zabawach lednickich i przy dźwiękach muzyki tworzonej przez zespół „Siewcy Lednicy”. Atmosfera pod sceną była przednia, a do publiczności dołączyła się również spora grupa  mieszkańców. Na zakończenie dnia odmówiono wspólną modlitwę i przekazano zaproszenie na kolejny dzień.

W niedzielę z Parafii pw. Dobrego Pasterza wyruszył marsz rodzin „Życie na TAK!”, w którym jego uczestnicy nawoływali do poszanowania tradycyjnego modelu rodziny, ukierunkowanego na matczyną i ojcowską miłość, pozbawioną aborcji i zapłodnienia drogą in vitro. Po przybyciu na rynek ku niebu poleciało pół tysiąca okolicznościowych balonów, a każdy miał możliwość wzięcia udziału w niedzielnej Eucharystii. Ostatnim punktem tegorocznego SMDS-u był piknik rodzinny, przygotowany przez „żółto-niebieską” grupę pielgrzymkową maszerującą co roku na Jasną Górę.

– Ogromne podziękowania dla wszystkich tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę w przeprowadzenie olkuskiego Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Było pięknie jak zwykle, a młodzi ludzie udowodnili, że potrafią nie tylko „Być”, ale że potrafią „Być Bardziej”, co w dzisiejszych czasach bywa niezwykle wymagającym zadaniem – mówi ks. Szymon Wojciechowski, główny koordynator SMDS-u z ramienia sosnowieckiej diecezji.

Fot. mlodzi.sosnowiec.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Slim
Slim
9 lat temu

Żenujące te komentarze….ale jak widać brak wiary u piszących idzie w parze z brakiem rozumu.
Pozdrawiam młodzież, która świetnie bawiła się podczas koncertów i tańców, pokazując także, że potrafi się skupić na modlitwie i wyrazić lub choćby uszanować wartości chrześcijańskie. Brawo !

mB
mB
9 lat temu

Polecam galerię na portalu Olkuszanin.pl – same stare panie podczas marszu dla życia i rodziny.
Szkoda, że marsz odbył się jeszcze przed słynnym już wywiadem pana biskupa Ryczana – uczestnicy marszu mogliby krzyczeć jeszcze o prawie chłopców do niesprzątania po sobie… Wszak tylko taki model funkcjonowania rodziny jest zgodny z aktualną wykładnią RCC…

naturalnie
naturalnie
9 lat temu

Proszę bardzo do usług, jak widać na zdjeciu same starsze panie 🙂

Wolbromiak
Wolbromiak
9 lat temu

Czy jeśli My, zwolennicy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti będziemy organizować dni lub noce dla naszej młodzieży też będziemy mogli liczyć na:
– zwolnienie dzieci z lekcji celem udziału w indoktrynacji?
– darmowe wynajęcie płyty rynku?
– darmową ochronę w postaci straży miejskiej?
– wsparcie organizacji przez pracowników MOK?

@
@
9 lat temu
Odpowiedz do  Wolbromiak

Co to za kościół spagetti? Ilu członków liczy w swoich szeregach? Czy ma jakieś korzenie? Czy to tylko jakaś sekta wstawiona do wazonu z wodą, która zaśmierdnie w ciągu tygodnia? Można prosić o bliższe informacje?

S.S.
S.S.
9 lat temu

Dziękujemy „młodym” za paraliż głównych ulic Olkusza w sobotę i niedziele. Dziękujemy „młodym” za pokaz obłudy i hipokryzji. Uczniowie gimnazjum nr 4 w Olkuszu za udział w tej imprezie zostałi zwolnieni z iluś mszy i zaliczeń do bierzmowania – rachunek był prosty. Dziękujemy „młodym” za marsz w obronie życia i rodziny (nota bene na zdjęciach dominował tłum słuchaczek Radia Maryja) i jakże zgodne z linią programową Pisma Świętego opluwanie osób myślących inaczej, dla który in vitro jest jedyną możliwą drogą. A co do Pisma Świętego – większość z Was i tak go nie przeczytała.