Klucze

434 duże worki pełne śmieci – to efekt drugiej edycji akcji „Sprzątamy Gminę Klucze”. Organizatorem był Komitet Społeczny „Pomagamy” z Klucz.

Akcja trwała dwa dni, a było co sprzątać. Pobocza, trawniki, lasy, tereny zielone… Niestety, śmieci były wszędzie. – Permanentny problem zanieczyszczania środowiska utwierdza nas w przekonaniu, że tego rodzaju działania zwiększą świadomość społeczną w zakresie ochrony przyrody, a ludzi uczynią w pełni odpowiedzialnymi za stan środowiska. Porządkowanie zaśmieconych terenów musi współdziałać z szeroko pojętymi kampaniami promującymi ich ochronę, jest to bardzo ważny element całokształtu działań na rzecz czystej planety. Właśnie dlatego, uzupełniając wspólną inicjatywę pragniemy zachęcić szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w konkursie plastycznym będącym kontynuacją Eko Akcji pn. „Czysta Gmina- Czysty Świat” – mówią Kinga Sierka i Sebastian Sierka z Komitetu Społecznego „Pomagamy”. 

Chętnych do udziału w akcji nie brakowało. Organizatorzy podkreślają, że w wielkie sprzątanie włączyli się mieszkańcy niemal ze wszystkich miejscowości gminy. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, nie zabrakło stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, uczniów i radnych. – Warto dziękować i to trzeba jasno podkreślić – wszystkim ludziom, którzy poświęcają swój czas, aby nasza Gmina Klucze była czysta, a przyroda bezpieczna. Dziękujemy serdecznie Eko – Przyjaciołom od maluchów po seniorów ze wszystkich miejscowości, którzy włączyli się w działania. Bez Was nie byłoby możliwe to, co robimy wspólnie, poprzez waszą odpowiedzialność, uczynność i zaangażowanie Nasza Gmina przynajmniej na jakiś czas została oczyszczona ze śmieci. Marzeniem jest, by tak już zostało… – mówią Kinga Sierka i Sebastian Sierka.

Partnerem Eko – akcji była Ochotnicza Straż Pożarna z Klucz, a honorowy patronat sprawował wójt gminy Klucze Norbert Bień. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała kluczewska policja.

Wspomniany konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów z terenu gminy Klucze. Regulamin zamieszczono na fejsbukowym profilu Komitetu Społecznego „Pomagamy”. Parterami konkursu są: Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Szkoła Podstawowa w Kluczach, Ochotnicza Straż Pożarna Klucze.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/komitetspolecznypomagamy

fot. organizatorzy
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze