1

Pod takim hasłem w sobotę w olkuskim „Ekonomiku” odbyło się spotkanie z Andrzejem Szejną. To kandydat w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko – świętokrzyskim.

 

Koalicję Europejską tworzą: Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, .Nowoczesna i Zieloni. – Andrzej Szejna był już kiedyś europosłem i życzymy mu, aby tam wrócił – rozpoczął spotkanie jego gospodarz Janusz Dudkiewicz.

2

Wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Szejna przypomniał, że był wiceministrem integracji europejskiej i gospodarki w rządzie Marka Belki i Leszka Millera w momencie, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. -To był wspaniały moment. Dokończyliśmy tego dzieła, ale było to dzieło wielu Polaków, proeuropejsko nastawionych organizacji społecznych i politycznych. Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej i nie pozwolimy na jej wyprowadzenie – zapewnił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Podczas sobotniego spotkania rozmawiano m. in. o przyszłości Polski w Europie, programach socjalnych, sądownictwie, oświacie oraz religii.

3

4

5

6

 7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
curyk1
curyk1
3 lat temu

Motywującym do organizowania tych spotkań jest tłum obywateli, który jak widać na zdjęciach cisną się do sali drzwiami i oknami. Tak dalej trzymać. Kwestią otwartą jest pytanie, czy takie spotkania nie obciążają kiesę podatników, a te miliony wynagrodzeń (dla mnie za bardzo wysokie) eurodeputowanych, będą dla nielicznych