drogowe remonty

Kierowcy dojeżdżający do Krakowa muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu po długim majowym weekendzie. 6 maja rozpocznie się bowiem rozbudowa odcinka drogi krajowej 94 o długości 720 m wraz z budową ronda w miejscu skrzyżowania „krajówki” z drogą powiatową nr 2156K (ul. Ojcowską) w Modlnicy.

Jak informuje krakowski oddział GDDKiA, 6 maja zostanie wytyczony obszar inwestycji i rozpocznie się montaż oznakowania czasowej organizacji ruchu. Zmiana organizacji ruchu ma nastąpić najpóźniej 10 maja (gdy poznamy szczegóły, poinformujemy o tym na naszych łamach). – Przez cały okres rozbudowy DK94 i budowy ronda ruch odbywał się będzie dwukierunkowo, po jednym pasie jezdni w każdym kierunku. Są wyznaczone objazdy po drogach lokalnych dla samochodów do 3,5 t. Nie przewiduje się wprowadzania ruchu wahadłowego – wyjaśnia Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie.

W zakres robót wchodzi budowa i przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej; przebudowa fragmentu drogi krajowej DK 94 i dostosowanie jej do docelowego przekroju dwupasowego, dwukierunkowego; przebudowa odcinka ul. Ojcowskiej (na długości wynikającej z przyjętej geometrii skrzyżowania z drogą krajową); obustronne zatoki autobusowe w ciągu DK 94, przebudowa chodników i przejść dla pieszych; budowa dróg dojazdowych dla zapewnienia komunikacji lokalnej, zjazdów zapewniających dostęp do terenów przyległych; budowa ekranów akustycznych oraz wykonanie oznakowania drogi i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Prace rozpoczną się od przebudowy sieci uzbrojenia terenu: sieci teletechniczne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociąg, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Po usunięciu kolidujących z inwestycją sieci rozpoczną się roboty przy poszerzeniu korpusu drogowego, do projektowanego przekroju dwujezdniowego czyli dwie jednie, każda po dwa pasy ruchu – dodaje Iwona Mikrut.

Planowo prace mają zostać zakończone w grudniu 2019 roku. Wykonawcą projektu i budowy jest Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp. z o. o. z Krakowa. Koszt inwestycji wynosi około 13 mln 399 tys. złotych brutto.

Fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze