piasny praca 2016

Ogłoszenie Starosty Olkuskiego
Szanowny Panie Romanie, Burmistrzu Olkusza.
W związku z tym, że w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej znów pojawiły się sygnowane przez Pana półprawdy i insynuacje oraz treści zawierające populistyczne zwroty, chciałbym zaprosić Pana na spotkanie.

Spotkanie miałoby charakter otwarty na które mieliby wstęp mieszkańcy miasta i gminy Olkusz, a także media.

Na tym spotkaniu porozmawialibyśmy o wszystkich poruszanych przez Pana kwestiach, ale przede wszystkim:

 • O pomyśle na rozwój Olkusza?
 • O inwestycjach w Olkuszu?
 • Jaki był faktycznie Pański udział w obniżce ceny wody, czy to jest Pańska zasługa, czy raczej zabiegów księgowych?
 • O rzekomych oszczędnościach w ZKG KM. Czy prawdą jest, że były to puste słowa mówione na potrzeby chwili?
 • Czy odnalazł Pan płyty z rynku o których głośno Pan mówił przed wyborami? Przypomnę tylko, że wg Pańskich słów ich wartość była gigantyczna.
 • O tym, czy urząd powinien dotrzymywać słowa?
 • O walce z układami i koteriami.
 • O drodze do Witeradowa i nie tylko.
 • O ulicach 20 Straconych i Armii Krajowej.
 • Czy mieszkańcy MiG Olkusz i powiatu z terenu tej gminy to te same osoby?
 • O tym jak Pan zamierza zadłużyć gminę na wiele milionów, forsując delikatnie mówiąc nietrafiony pomysł na remont budynku dawnego starostwa.
 • O tym, że budynek magistratu /poza Pańskim biurem/ wymaga natychmiastowego remontu, bowiem wstyd, by tak wyglądał urząd w dzisiejszych czasach.
 • O tym w jakich warunkach pracują urzędnicy, szczególnie po zamknięciu części magistratu.
 • O atmosferze panującej w urzędzie wśród pracowników.

To tylko kilka spraw, na które mieszkańcy Olkusza i okolicznych sołectw powinni poznać odpowiedź. Oczywiście, jeżeli Pan sobie życzy możemy poszerzyć katalog problematyki jaką mielibyśmy poruszyć.

Sugeruję by spotkanie odbyło się na sali MOK w Olkuszu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba to opłacę salę na czas spotkania.
Proszę o wskazanie dogodnego dla Pana terminu, przy czym proszę wziąć pod uwagę stosowne wyprzedzenie, byśmy mieli szansę powiadomić mieszkańców i media.

W oczekiwaniu na odpowiedź
Paweł Piasny
Starosta Olkuski

68
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
68 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
SampleZiemianinKostekzenekRomuald Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenek
zenek

[quote name=”analityk”][quote name=”A.B.”]I tak wlasnie zaczela sie kampania wyborcza do kolejnych wyborow.Mysle ze wyborcy powinni podziekowac obu kandytatom.[/quote] To dobrze, że już wiemy kto będzie kandydował na burmistrza Olkusza. Oprócz tych panów będą jeszcze inni jak : Jacek Osuch z PiS, ktoś z PO, Nowoczesnej, SLD, od Kukiza. Na pewno wystartuje wicestarosta Jan Orkisz. Czyli będzie co najmniej 8 kandydatów, tak jak w 2014 r.[/quote]Ani jeden z tych wymienionych nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Wybierzmy młodego wykształconego menadżera. Człowieka z poza układów politycznych, ale mocno związanego z Olkuszem. Człowieka którego będą w stanie zaakceptować wszyscy poza tymi wymienionymi.… Czytaj więcej »

Sample
Sample

Wiara w merytoryczną dyskusję z burmistrzem jest równie wielka i gorąca co wiara w kulturalną rozmowę ze starostą 😆 .

Ziemianin
Ziemianin

Panie burmistrzu , ma Pan jedyną niepowtarzalną szanse aby położyć na „łopatki ” starostę , wystarczy porozmawiać z ludźmi z okolic zamieszkania starosty i juz będzie Pan miał pełen przegląd działalności Pawła Piasnego , chce to będzie miał , niech sie Pan nie boi , to Pan jest wygrany . Wystarczy kilka celnych pytań czy odpowiedzi zaznaczam krótkich i pan starosta popłynie , ale jest jedno pytanie , czy pańskie środowisko z urzędu dopuści do takiej rozmowy ? Bedą w końcu musieli sie określić Piasnik czy Piasny , życzę wytrwałości .

Kostek
Kostek

[quote name=”arek”]Bardzo chętnie posłucham takiej dyskusji, ale jestem przekonany że do niej nie dojdzie. Oman nie podejmie wyzwania bo Piasny wdeptałby go w ziemię. Oman jest mocny tylko w gębie i w dodatku w stosunku do osób które są od niego zależne.[/quote]

Panie Burmistrzu, podnieś Pan rękawicę, to sprawa honoru. Nie sztuka wykosić wszystkich niepokornych i myślących ludzi, którzy są od Pana zależni, bo lepiej się Pan wtedy prezentuje. Liczę, że zmierzy się Pan ze Starostą. Czekam z nadzieją…

zenek
zenek

Panie piasty może by Pan tak opisał na czym się Pan tak dorobił co? A nie znać Wazniaka

sikorka
sikorka

[quote name=”Romuald”]cytuję; Sikorka
„Przykro to pisać, ale nasze miasto nigdy nie miało szczęścia do dobrych włodarzy” Czy za dobrego włodarza nie należałoby uznać p burm. Bilińskiego?[/quote] Dwa lata Pana Mariana, to najlepszy wyjątek potwierdzający powyższą regułę.

Romuald
Romuald

cytuję; Sikorka
„Przykro to pisać, ale nasze miasto nigdy nie miało szczęścia do dobrych włodarzy” Czy za dobrego włodarza nie należałoby uznać p burm. Bilińskiego?

koparko-ładowarka
koparko-ładowarka

[quote name=”Iza”]Czemu tyle minusów? !
100 % racji !
[quote name=”toni”]panowie przestancie sie lapac za slowka,my olkuszanie prosimy o merytoryczne ,spojne dzialanie dla naszego powiatu.placimy podatki i nie chcemy waszych miedzy soba polemizacji kto madrzejszy,kto wiecej zrobil czy zalatwil dla olkuszam ludzi juz ta polityka nie obchodzi[/quote][/quote]

Ruskie mają swoich trolli w Olekino, a nam tu urosła brygada trolli w Olkuszino. Ależ ma nasz powiatowiec poparcie – niczym Kim Dzong Un – 110%. Brawo. 😉

qwertyyyyyy
qwertyyyyyy

[quote name=”qwertyyyyyy”]Zupełnie niepotrzebny tekst, nie wnoszący niczego pozytywnego do publicznej dyskusji o Olkuszu.[/quote]
Co hejterki tak słabo minusujecie? Napiszcie może co wnosi ? 🙂

paxx
paxx

Popieram inicjatywę Pana Piasnego, ale wątpię, żeby Piaśnik stanął do jakiejkolwiek debaty 😆 😆 😆 a szkoda……

Iza
Iza

Hehe, faktycznie widać, że niektórzy siedzą po godzinach nad „specjalnym ” zadaniem.
Wezwanie do merytorycznej pracy dla dobra mieszkańców może się komuś niepodobać?!
[quote name=”Iza”]Czemu tyle minusów? !
100 % racji !
[quote name=”toni”]panowie przestancie sie lapac za slowka,my olkuszanie prosimy o merytoryczne ,spojne dzialanie dla naszego powiatu.placimy podatki i nie chcemy waszych miedzy soba polemizacji kto madrzejszy,kto wiecej zrobil czy zalatwil dla olkuszam ludzi juz ta polityka nie obchodzi[/quote][/quote]

Wiwola i co teraz
Wiwola i co teraz

Co Ty wypisujesz ” Emilka i co teraz ” , jaki pasztet , przecież to jest gulasz , gulasz z jeleni , emolka nigdy nie dogadywała sie z wiwolą i dlatego gorsecik PgO był za ciasny dla emolki . emolka znając dokładną drogę na szczyt , zaryzykowała . Pytanie , czy to ryzyko się opłacało , jeżeli kupiectwo jest mocną stroną emolki , to do momentu tego zaproszenia wszystko było OK . Uważam ze, zarówno emolka jak i wiwola stoją przed ogromną próbą a właściwie zderzeniem bezpośrednim bo gdy prześledzimy działania i wpływ na politykę tychże dziennikarzy , to dojdziemy… Czytaj więcej »

Emilka i co teraz?
Emilka i co teraz?

No i mamy pasztet… burmistrz ma Emilkę, a Paweł ma Wiwole w PgO. Burmistrz daje od dawna kasę do przeglądu, a starosta też zaczyna karmić gazetę. Pytam więc… kogo będzie promował Pgd Oks?

Stach
Stach

Co tak malo minusów Romek Paweł działać

Stach
Stach

Proponuję fotele z wariografem dla jednego i drugiego samorządowca
Po 5 minutach dyskusji fotele wybuchna ponieważ braknie skali dla tego zaklamania prostactwa itp itd

z.boku
z.boku

😆 😆 😆 tempo minusowania jest tak zawrotne, że albo Emilka rozpisała radnym dyżury na Przeglądzie, albo to Paweł siedzi i… w kółko resetuje neostradę 😆 😆 😆
cały wasz trud na marne, bo to że król jest nagi (cysorz też) widzą juź wszyscy 😆

sikorka
sikorka

Przykro to pisać, ale nasze miasto nigdy nie miało szczęścia do dobrych włodarzy: ani na Mickiewicza, ani pod zegarem. Aż żal patrzeć z zazdrością za miedzę bliższą i dalszą. Bo u nas ciągle jakieś gierki – kto kogo, ciągłe podszczypywania, każdy ciągnie w swoją stronę. A przy tym zero wizji, za to mnóstwo telewizji. Samym PiaR-em obaj ci panowie daleko nie zajadą. My z nimi raczej też nie. Żal. Najwyraźniej klątwa św. Jana Kantego wciąż ciąży nad miastem.
P.S. Żadnej debaty nie będzie i obaj o tym doskonale wiedzą. To tylko PiaR, na dodatek słaby.

theon
theon

Panie Piasny, tego, kto to Panu podpowiedział , powinien Pan od dziś traktować jak wroga. A jeśli sam żeś Pan to wymyślił , no to trudno …. 😀 😀 😆

facebook
facebook

Cyt: Jaka debata?!
Debaty robi się na wybory.
To ma być zwykła rozmowa i tyle.
Wyjaśnimy to i owo.
Nawet używanie auta do celów prywatnych, gigantyczne zarobki i takie tam.

To teraz do rozmowy zaprasza się przez prasę ? A list, a telefon ? Tyle w tym „zaproszeniu ” subtelności co w rykach godowych orangutana .

dc4
dc4

Panie Starosto, bardzo dobra inicjatywa, popieram 🙂

qwertyyyyyy
qwertyyyyyy

Zupełnie niepotrzebny tekst, nie wnoszący niczego pozytywnego do publicznej dyskusji o Olkuszu.

demostenes
demostenes

Droga Izo, te minusy stawia Kargul i jego ludzie.Oni nie pozwolą, by internauci samodzielnie ocenili komentarze.Kargul i jego ludzie muszą o tym decydować.Takie dyktatorskie ciągotki.Ale przez to żyją w nierealnym świecie, przekonani o swojej wielkości i nieomylności.

racjonalizator
racjonalizator

a dlaczego sala MOK? jest scena na rynku, ciepło się robi ….. niech w Dni Olkusza ustawią wannę z kisielem i niech się starosta z burmistrzem tarzają 😆 nie trzeba wynajmować, ludzie zapłacą za bilety!

Iza
Iza

Czemu tyle minusów? !
100 % racji !
[quote name=”toni”]panowie przestancie sie lapac za slowka,my olkuszanie prosimy o merytoryczne ,spojne dzialanie dla naszego powiatu.placimy podatki i nie chcemy waszych miedzy soba polemizacji kto madrzejszy,kto wiecej zrobil czy zalatwil dla olkuszam ludzi juz ta polityka nie obchodzi[/quote]

PP
PP

Panie Piasny tym artykułem pokazał pan butę i chamstwo pana stan psychiczny nie nadaje się nawet na radnego i tak się stanie .

Iza
Iza

Starosta chyba nadal marzy o stołku burmistrza. Tymi agresywnymi, nachalnymi, kompletnie nieprofesjonalnymi listami otwartymi Pan Piasny zraził mnie do siebie już wiele lat temu. Widać nic się nie zmienił.

theon
theon

[quote name=”demostenes”]To chłopskie zacietrzewienie przypomina komedię „Sami swoi”.U nas też kłótnia między Kargulem i Pawlakiem.”Pawlak podejdż no do płota”.[/quote]
– właśnie, CHŁOPSKIE , może by za rok jakiegoś OLKUSZANINA wybrać ? 🙂

demostenes
demostenes

To chłopskie zacietrzewienie przypomina komedię „Sami swoi”.U nas też kłótnia między Kargulem i Pawlakiem.”Pawlak podejdż no do płota”.

Redaktor-reaktor
Redaktor-reaktor

Zarówno burmistrz, jak i starosta czy poseł mogą publikować informacje dotyczące swojej pracy. I to są winni wyborcom. To powinien być zwykły komunikat, bez cech emocjonalnych, w miarę obiektywny. Coś na wzór sprawozdania z funkcjonowania urzędu. Wtedy nazwiemy to PRem. Natomiast publikowanie stronniczych komentarzy, robienie swojej prywatnej wojny, prywatnej kampanii za pieniądze podatnika, w mojej ocenie jest nadużyciem i wykorzystywaniem publicznych środków do budowy swojego wizerunku jako osoby a nie informowanie społeczeństwa o pracy danego urzędu. I tak: starosta próbuje we własnym imieniu bawić się w dziennikarza, burmistrz ma byłą redaktorkę, która pisze również stronniczo. Wszelkiego typu komunikaty PR powinny… Czytaj więcej »

demostenes
demostenes

Starosta z prawdziwego zdarzenia powinien być znakomitym dyplomatą , osobą , która potrafi utrzymywać dobre relacje z wszystkimi wójtami, burmistrzami gmin powiatu.Od dobrej z nimi współpracy zależy bowiem także rozwój powiatu.Dlatego taka otwarta wojna jaką wypowiedział Starosta Piasny Burmistrzowi największej gminy w powiecie jest działaniem szkodzącym powiatowi i świadectwem tego, że osoba ta nie nadaje się do sprawowania funkcji Starosty.A my mieszkańcy musimy z zażenowaniem przyglądać się tej skandalicznej kłótni.Mamy dość tego zacietrzewienia, braku kultury, umiejętności reprezentowania Urzędu i tych złych emocji.Panie Piasny niech Pan zajmie się sprawami Powiatu, a nie wszczyna ciągle kłótnie.

demostenes
demostenes

Pan Paweł Piasny, któremu płaci się gigantyczne wynagrodzenie za zarządzanie sprawami Powiatu,zamiast zająć się tym za co mu płacą, znowu zajmuje się sprawami jednej gminy w powiecie.Dlatego najpierw niech Starosta przedstawi publicznie na te pytania : 1.Jaka jest pana wizja rozwoju Powiatu Olkuskiego? Od tylu lat nie przedstawił pan żadnej wizji rozwoju powiatu, a Pana nieliczne działania są bardzo chaotyczne. 2.Dlaczego Powiat nie prowadzi żadnych działań promujących np atrakcje turystyczne Ziemi Olkuskiej ? 3.Co dalej ze Szpitalem? Zarząd Powiatu uchyla się od lat, by wziąć odpowiedzialność za ochronę zdrowia mieszkańców powiatu. Jeżeli Starosta chce rozpocząć kampanię wyborczą i startować w… Czytaj więcej »

łowca. p
łowca. p
Redaktor-reaktor
Redaktor-reaktor

[quote name=”Przyszły Burmistrz”]Wszyscy przegracie bo ja wygram. Wasza produkcja na tym forum nic wam nie da. Ja wygram i wy wszyscy mnie znacie. Będę widział wasze zdziwienie jak mnie będą wprowadzać do gabinetu w Rynku. Ha, Ha, Ha.[/quote]
A potem się obudziłeś z mokrymi majtkami…

decydent
decydent

[quote name=”Przyszły Burmistrz”]Wszyscy przegracie bo ja wygram. Wasza produkcja na tym forum nic wam nie da. Ja wygram i wy wszyscy mnie znacie. Będę widział wasze zdziwienie jak mnie będą wprowadzać do gabinetu w Rynku. Ha, Ha, Ha.[/quote]

Pewnie pierwszą decyzją będzie zwolnienie niekompetentnych zastępczyń.

Przyszły Burmistrz
Przyszły Burmistrz

Wszyscy przegracie bo ja wygram. Wasza produkcja na tym forum nic wam nie da. Ja wygram i wy wszyscy mnie znacie. Będę widział wasze zdziwienie jak mnie będą wprowadzać do gabinetu w Rynku. Ha, Ha, Ha.

pamietliwy
pamietliwy

„Wchodząc na ścieżkę działalności publicznej, byłem przygotowany na ataki z wielu stron. Tu nie usłyszy się pochwał, tu niemal każdego dnia słyszy się brutalne, chamskie /przepraszam za wyrażenie/ ataki.”
„W przededniu rozpoczynającej się kampanii dużo czasu zastanawiałem się, jakich „haków” użyje konkurencja, aby zdyskredytować moją osobę w oczach Wyborców. Nie ma ich wiele.”

A któz to takie słowa napisał ??? I kiedy pisał prawde, przedtem czy teraz ??? OTTO JEST PYTANIE !!! 😆 😆 😆

pszczółka maja
pszczółka maja

[quote name=”Stach”]Atmosfera w urzędzie hehe
W starostwie i w umig nie ma atmosfery do spokojnej pracy
I tu i tam kapus na kapusiu donoszenie jeden na drugiego osiagnelo szczyt absurdu
Więc panowie moga sie wymienić doswiadczeniem.
Ani jeden ani drugi niestety dla mieszkancow nie maja wiedzy i predyspozycji do zarzadzania powiatem czy gmina. Ale moze zamiast debaty walka bokserska hahaha[/quote]

Celne 🙂 Serwilizm ponad wszystko.

ZMN
ZMN

Pan Starosta napisał,że chce dyskutować:
„O walce z układami i koteriami.”
Jakie układy są w Starostwie?
Kto je tworzy?
Które udało się zwalczyć?
Kto poniósł konsekwencje?

Redaktor-reaktor
Redaktor-reaktor

[quote name=”KW”][quote name=”Topas”][quote name=”Tweet”] a z PiS u ,kandydata na burmistrza widzę pana W . Panka ![/quote]

Jeszcze nie nadeszła pora na tego chłopca. Nie jego czas i nie jego wybory. Populizm ma krótkie nóżki.[/quote]

Kto zrobi pociąg przez pustynię błędowską?[/quote]
Ten sam co proponował połączenie z Mazurami aby olkuszanie mogli wyjeżdżać.

KW
KW

[quote name=”Topas”][quote name=”Tweet”] a z PiS u ,kandydata na burmistrza widzę pana W . Panka ![/quote]

Jeszcze nie nadeszła pora na tego chłopca. Nie jego czas i nie jego wybory. Populizm ma krótkie nóżki.[/quote]

Kto zrobi pociąg przez pustynię błędowską?

...
...

Piasny kontra Piaśnik, do najbliższych wyborów przydałoby się więcej kandydatów, np: Piasecki, Piasek, Piachociński, Piaskowy, mgr. Piach Sahara. I Teleekspress sam przyjedzie.

Redaktor-reaktor
Redaktor-reaktor

[quote name=”Tweet”]… Swoją drogą ciekawym będzie odpowiedz Pani Kotnis Górka kierownika wydz. Propagandy UMiG na POwazną zaczepkę starosty. ![/quote]
Będzie to brzmiało mniej więcej tak: w odpowiedzi, pan burmistrz nie ma czasu na zaczepki i wdawanie się w duskusje ponieważ realizuje kluczowe inwestycje dla gminy” 8).

Topas
Topas

[quote name=”Tweet”] a z PiS u ,kandydata na burmistrza widzę pana W . Panka ![/quote]

Jeszcze nie nadeszła pora na tego chłopca. Nie jego czas i nie jego wybory. Populizm ma krótkie nóżki.

Tweet
Tweet

Wart Pac palaca , a pałac Paca ! Zrozumiano Starosto , ? Zrozumiano Burmistrzu ? Piasny jest tyle samo wart co Piasnik . Koniec kropka . Piasny próbując wciągnąć olkuszan do dyskusji o nieudacznictwie burmistrza tak naprawdę obnaża swoją słabość , to ze Piasnik jest najgorszym burmistrzem w dziejach Olkusza to prawda , i to trzeba pokazywać , ale nikt Piasnego nie upoważnił do tego aby sam z siebie robił Piasnika bis , wydawało mi sie ze chociaż troszkę odbiega poziomem od burmistrza , a tym tekstem sponsorowanym odkrył sie ,a przede wszystkim ” wiosennie otworzył sezon zabaw w piaskownicy”… Czytaj więcej »

KP
KP

Panie burmistrzu niech pan niech nie zniża się do poziomu starosty Piasnego i nie dyskutuje z nim na tematy gminy bo to jest chamstwo i prostactwo mieszkańcy go ocenią w wyborach najbliższych.

EP
EP

Panie Piasny mieszkańcy mają pana dosyć w polityce i za półtora roku pana w polityce nie będzie,

HM
HM

Pan Piasny jest populistą mieszkańcy pana nienawidzą niech zajmie się pan się wiatrakami a nie polityką

Iwona1234
Iwona1234

A Starostwo niech się zajmie szpitalem bo znowu o nim głośno w całej Polsce 😐 😐 😐 😐 😐 😐

Redaktor-reaktor
Redaktor-reaktor

[quote name=”Łoł”]Z czyich środków takie ogłoszenie? Starosty czy Pawła Piasnego?[/quote]
To jest takie 500+ dla samego siebie czyli Starosty.

analityk
analityk

[quote name=”A.B.”]I tak wlasnie zaczela sie kampania wyborcza do kolejnych wyborow.Mysle ze wyborcy powinni podziekowac obu kandytatom.[/quote]
To dobrze, że już wiemy kto będzie kandydował na burmistrza Olkusza. Oprócz tych panów będą jeszcze inni jak : Jacek Osuch z PiS, ktoś z PO, Nowoczesnej, SLD, od Kukiza. Na pewno wystartuje wicestarosta Jan Orkisz. Czyli będzie co najmniej 8 kandydatów, tak jak w 2014 r.