Potrącił pieszą i uciekł
14 kwietnia. Kobieta została ranna w wypadku, do jakiego doszło na ulicy Armii Krajowej w Wolbromiu. Poszkodowaną potrącił nieustalony rowerzysta, który uciekł z miejsca zdarzenia. 53-letnia mieszkanka Wolbromia trafiła do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu i ogólnymi potłuczeniami.
Zniknęło auto
14 kwietnia. Nieznani sprawcy ukradli volkswagena transportera zaparkowanego przy ulicy Miłej w Olkuszu. Właściciel, mieszkaniec Krosna, wycenił straty na 50 tysięcy złotych.
Okradł auto i ciągnik
15 kwietnia. Nieustaleni złodzieje uaktywnili się w Kosmolowie. Po zerwaniu kłódek zabezpieczających dostali się do pomieszczenia gospodarczego, jednak nic nie ukradli. Następnie z zaparkowanego na posesji  fiata cinquecento, który był otwarty, zginął radioodtwarzacz o wartości 300 złotych, a z zaparkowanego obok ciągnika rolniczego 10 litrów paliwa o wartości 40 złotych. 

Wpadł przez telefon 
16 kwietnia. Funkcjonariusze olkuskiej policji podczas kontroli znaleźli skradziony na terenie powiatu miechowskiego telefon komórkowy. Aparat miał przy sobie 31-letni mieszkaniec Będzina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.  
Napadnięty przez zakupy
16 kwietnia. Policjanci zatrzymali dwóch olkuszan w wieku 24 i 25 lat, którzy szarpiąc i grożąc mężczyźnie, doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie ukradli mu przewożone w samochodzie artykuły spożywcze o wartości 60 złotych. Do zdarzenia doszło na ulicy Witosa w Olkuszu. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
Potrącił pijanego
17 kwietnia. Policja szuka motocyklisty, który potrącił na Rynku w Olkuszu pieszego. Poszkodowany, 59-letni mieszkaniec Wodzisławia, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Trafił do szpitala ze złamaniem podudzia.
Wymusił pierwszeństwo
17 kwietnia. Motocyklista został ranny w wypadku, do jakiego doszło na drodze w Zadrożu. Kierujący jawą 36-letni mieszkaniec Milonek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym peugeotem, którym kierowała olkuszanka. Motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala.
Zatankowali „na zrywa”
18 kwietnia. Na stacji paliw przy ulicy Głównej w Bolesławiu dwóch młodych mężczyzn poruszających się bmw zatankowało benzynę o wartości 250 złotych, a następnie odjechali z piskiem opon.
Skok po koła
19 kwietnia. W nocy z terenu firmy transportowej przy ulicy Nowej w Bukownie złodzieje skradli dwa koła zapasowe z naczep ciągników siodłowych o łącznej wartości około trzech tysięcy złotych.  
Upuścili paliwa
18 kwietnia. Nieznany sprawca zerwał kłódkę zabezpieczającą wlew do baku paliwa, a następnie ukradł 20 litrów oleju napędowego z renaulta należącego do olkuszanina. Z samochodu zaparkowanego przy ulicy Miłej w Olkuszu zginęły również dwa akumulatory. Łączna wartość strat 1700 złotych.
Okradli spółdzielnię
19 kwietnia. Administrator budynków po byłej Spółdzielni Inwalidów „Laski” zawiadomił o włamaniu. Złodziej, po wyłamaniu zamków w drzwiach, spenetrował pomieszczenia i skradł elementy metalowe i elektryczne. Straty wynoszą około 2 tys. złotych na szkodę magistratu w Olkuszu.
Przez otwarte drzwi
20 kwietnia. Złodziej, wykorzystując nocną porę i otwarte drzwi, wszedł do garażu, a następnie do budynku mieszkalnego przy ulicy Nowowiejskiej w Olkuszu, skąd skradł narzędzia stolarskie, dokumenty osobiste oraz rejestracyjne od dwóch pojazdów. Właściciel, mieszkaniec miasta, wycenił straty na 4 tys. złotych.
Wpadł włamywacz
21 kwietnia. Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Klucz, który po uprzednim wypchnięciu okna, dostał się do wnętrza niezamieszkanego domu przy ulicy Wapiennej w Olkuszu. Usiłował ukraść znajdujące się w nim przedmioty. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie pół grama amfetaminy. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie.  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments