roboty

Władze miasta i powiatu starają się o dotację na modernizacje dróg w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zgodnie z zapowiedziami MSWiA, program ma być kontynuowany przez kolejne cztery lata. W tej edycji dofinansowanie wynosi tylko 30 procent, a nie jak w ubiegłych latach 50 procent.

Powiat występuje z wnioskiem dotyczącym modernizacji drogi Olkusz – Gorenice. Kosztorys inwestorski opiewa na 4 mln 100 tys. złotych. Prace zaplanowano na odcinkach: od końca Witeradowa do początku Gorenic oraz od skrzyżowania z drogą w kierunku Zawady do granic powiatu. To łącznie około 5,5 km. Droga biegnąca przez Gorenice jest już wyremontowana. Na pierwszym z tych odcinków przewidziano remont nawierzchni i poboczy. Prace na drugi odcinku obejmą dodatkowo budowę chodnika po jednej stronie, po drugiej natomiast korytek odwadniających. Na drodze od końca Gorenic do granic powiatu wyremontowana zostanie podbudowa jezdni.

– Zawieramy porozumienie z gminą, aby wspólnie finansować inwestycję – zapowiada starosta Jerzy Kwaśniewski.  Według wstępnych deklaracji gmina i powiat pokryją po połowie wkład własny, czyli po 35 procent całości kosztów. Główne kryteria oceny wniosków to wpływ remontu danej drogi na: poprawę bezpieczeństwa, rozwój sieci dróg publicznych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej instytucji publicznych, przedsiębiorstw i zakładów pracy o istotnym znaczeniu dla społeczności lokalnej. – Za współpracę powiatu z gminą przyznawane są dodatkowe punkty, co zwiększa szanse otrzymania dotacji – podkreśla Paweł Pacuń, p.o. dyrektora Zarządu Drogowego w Olkuszu.

Władze miasta po raz drugi składają wniosek modernizacji ul. Jana Pawła II. W 2009 roku wniosek uzyskał dobrą ocenę formalną, ale znalazł się dopiero na 77 miejscu na 114 pozycji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
qwerty
qwerty
11 lat temu

Wiadomo coś o „schetynówkach” w gminie Wolbrom ? Jak znam życie to obudzą się z ręką w nocniku.