rajd bukowno2013

Bukowno po raz kolejny pokazało, jak aktywnie spędzić wolny czas. Już po raz jedenasty liczna grupa miłośników „dwóch kółek” stanęła na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W tegorocznej edycji wzięło 650 osób w 328 drużynach. Uczestnicy zjechali do Bukowna z 38 miejscowości.

 

Rajd rodzinny wpisał się już na stałe do kalendarza sportowych imprez. W każdym roku frekwencja jest imponująca. Wśród rzeszy rowerzystów nie zabrakło patrona imprezy – marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy, a także przedstawicieli lokalnych władz. Sportowcy startowali ze stadionu MOSiR – u w koszulkach z napisem „Małopolska na start”. Tradycyjnie po zakończeniu 13 – kilometrowej trasy na wszystkich czekał poczęstunek.

Wśród uczestników rajdu rozlosowano pięć rowerów górskich i ponad 200 sportowych gadżetów. Najwięcej szczęścia mieli: Piotr Sadok z Bukowna, Paweł Wyrzychowski z Bolesławia, Piotr Głowacz z Chrzanowa, Tomasz Turski z Sieniczna i Paweł Stasiowski z Bukowna. Na najmłodszych rowerzystów czekały Zlote Indeksy Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które wręczył dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Biznesu z Dąbrowy Górniczej dr Marcin Lis. W trakcie rajdu zainteresowani mogli poznać zasady udzielania unijnych dotacji – to w ramach Małopolskiego Pikniku Europejskiego.

Rowerowe zmagania zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Kusy”. Patronat medialny nad imprezą sprawował „Przegląd Olkuski”.

– Składamy serdeczne podziękowania za pomoc Marszałkowi, władzom miasta, sponsorom, policji, strażakom  i wolontariuszom za pomoc w organizacji Rajdu Rowerowego. Zapraszamy też wszystkich chętnych na rajdy w przyszłym roku – zachęca kierownik rajdu Grażyna Kowina – Świderek.

Organizatorzy dziekują za wsparcie: Marszałkowi Województwa Małopolskiego Markowi Sowie, Burmistrzowi Miasta i Radzie Miejskiej w Bukownie, DB Schenker, p. Robertowi Głowackiemu Rowery Serwis z Olkusza, Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Zakładom Usługowym EZT oraz firmom: Bolesław Recycling,  SYTEM-Szafy z drzwiami przesuwnymi, BOLOiL, OPONPLUS Wojciech Dudzik z Wolbromia, CEW – Krzysztof Ćmiel.             

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:43151}{joomplu:43143}{joomplu:43125}{joomplu:43997}

                                                                 

 

10
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
10 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
abdulcdenMłodybarabaszPytająca Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
abdul
abdul

na co poszła moja dycha

Młody
Młody

A co było super – dopisała pogoda, dopisali jak co roku uczestnicy rajdu w jak zwykle doskonałym nastroju, postarali sie sponsorzy- gadżety były z wysokiej jakościowo półki, koszulek nie zabrakło jak w ubiegłym roku i były najładniejsze z dotychczasowych. Pochwalić należy także stoiska Wyższej Biznesu z Dąbrowy Górniczej i Małopolskiego Pikniku Europejskiego, sympatyczna obsada, profesjonalizm marketingowy i umiejętność zainteresowania uczestników rajdu … dozo za rok …

Młody
Młody

Losowanie gadżetów jest dla wiekszości uczestników bardzo ważne, w oczekiwaniu można ze sobą porozmawiać a potem pochwalić się nagrodą także później w domu. Tym razem szło to bardzo ślamazarnie aż w końcu po paru godzinach okazało sie że zabrakło nagród, a cały czas wydawano po 2 nagrody, kamizelkę ostrzegawczą i jakiś gadżet, czy policzenie do 328 przerosło organizatorów, tłumaczyli że tak trudno o sponsorów … jeden z uczestników rajdu z Sierszy dzwonił do mnie o 11 w nocy mówiąc że jest rozgoryczony bo zabrakło dla niego nagrody …

cden
cden

[quote name=”Młody”]wystarczy czy mam dokończyć ?[/quote]
Młody dajesz

cden
cden

[quote name=”Młody”]wystarczy czy mam dokończyć ?[/quote]
dokończ

Młody
Młody

wystarczy czy mam dokończyć ?

Młody
Młody

Przy wjeździe na stadion drogę zajechał nam jakiś samochód dostawczy opuszczający parking. A przecież wg informacji organizatorów trasa miała być wyłączona z ruchu do godz. 16,30. W końcu wjechaliśmy na metę jako jedni z ostatnich o godz. 16, 15. Nikt z organizatorów nawet nie zauważył że przyjechali ostatni uczestnicy rajdu. Byli już zajęci przygotowaniem władz wojewódzkich do opuszczenia imprezy i spieszyli się z losowaniem nagród głównych. Nie zdążyliśmy nawet zobaczyć jakie były rowery w tym roku do wygrania. Zmęczeni, poszliśmy na kiełbaskę z grilla i co dostaliśmy – po kawałeczku zimnej, pomarszczonej, prawie zwęglonej podłej jakości i smaku wędliny.

Młody
Młody

Kilkakrotnie już uczestniczyłem w Rajdzie Rodzinnym i zawsze mile go wspominałem jako super zorganizowaną imprezę kończącą lato zawsze najlepszą w regionie. W tym roku po raz pierwszy postanowiłem zabrać na XI rajd rodzinny także najmłodszego członka naszej rodziny. Składając wypełniony druk o numer startowy byłem dziwnie zaskoczony że w tym roku bez pytań przyjmowano druki z wpisaną tylko jedną osobą. Jechaliśmy całą trasę z innymi podobnymi rodzinami w końcówce biorących udział w rajdzie. W drugiej połowie trasy a szczególnie na podjeździe przy piaskowni zaczęły za nami jechać samochody osobowe. Jechały tak blisko że prawie na tylnym kole śmiejąc że jesteśmy… Czytaj więcej »

barabasz
barabasz

Na co poszło wpisowe?

Pytająca
Pytająca

Wszystko fajnie- szkoda, żę gadżetów zabrakło dla tych co na nie tak długo czekali. można było tak te gadżety rozdzielić by wszyscy dostali lub oznajmić, ze braknie, bo w innych latach każdy cos otrzymał.
Olkusz też powinien zorganizować taki rajd z nagrodami.