pieniądze

To roboczy tytuł programu, który ostatnio zaproponował Zarządowi Powiatu jeden z powiatowych radnych. Czy samorząd będzie cyklicznie wspierał ochotnicze straże pożarne?

Pomysłodawcą jest przewodniczący komisji budżetowej Łukasz Kmita, który chce, aby w tegorocznym budżecie wyasygnować kwotę 50 tys. złotych celem wsparcia 10 jednostek OSP z terenu działania powiatu i w podobny sposób rokrocznie wspierać strażaków – ochotników. Środki mogłyby być przeznaczone na zakup dla OSP odzieży ochronnej, odnowienie zużytego sprzętu, zakup torby R1. – Stosunkowo niewielka kwota dotacji (około 5 tys. złotych na jednostkę) z pewnością nie rozwiązałaby wszystkich potrzeb, ale byłaby wyrazem wsparcia i pamięci powiatu olkuskiego o osobach, które często z narażeniem życia i zdrowia podejmują się ratowania ludzkiego mienia i życia. Jestem przekonany, że powiat olkuski, jak pan starosta sam podkreśla, wychodzi na prostą w kwestiach finansowych i stać go jest na wsparcie strażaków ochotników – przekonuje Łukasz Kmita, przywołując jako przykład ciężkiej pracy strażaków niedawny pożar w Kluczach – Osadzie.

Starosta Paweł Piasny wstępnie zgodził się na taką formę wsparcia jednostek OSP, ale w ramach przyszłorocznego budżetu i pod warunkiem dostępności wolnych środków finansowych. Ostateczna decyzja należeć będzie do Rady Powiatu.

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonim
Anonim
5 lat temu

Prawnik Kmity tak napisał o kursie? Słabe… :sigh: Wiele ludzi wie jaki jest Pan Kmita. Zbliżają się wybory i trzeba jakoś się wybić z grona kandydatów. Jak dla mnie zalatuje zwykła kiełbasa wyborcza…

prawnik
prawnik
5 lat temu

Żebyś się nie zdziwił kolego,jak Cię Kmita poda do sądu. Nie jest tajemnicą, że trochę kasy z tego Krusu dla OSP ściągnął. Zapytaj chłopaków z Zawady i Żurady. Więc Strażaku napuszczony przez Romka nie kłam.

Strażak
Strażak
5 lat temu

Widzę że albo Pan Kimta zmienił zdanie co do Osp albo szykuje sie do wyborów.
Pamiętamy jak dotarł do naszej jednostki licząc na głosy a później pokazał swoją prawdziwą twarz wypowiadajac sie na temat Ochotniczych Straży Pożarnych.
Wtedy z tego co pamietam to chcial sprzedawać wozy strażackie a remizy przekształcać w lokale inwestycyjne.
Nigdy nie zaufam temu człowiekowi.
Dla mnie OSP sa bardzo ważne. Jak tylko potrzeba to są i to w kilka minut. Ratuja,pomagają i szkolą sie aby być lepszymi.
Trzeba ich doceniac