znicze

1 i 2 listopada szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. W tym roku pożegnaliśmy również kilka znanych i zasłużonych dla olkuskiego środowiska osób. Ten szczególny czas niech będzie okazją do refleksji i wspomnienia tych, których nie ma już wśród nas…

śp. ks. Piotr Pisarczyk – odszedł 5 stycznia 2017 roku w wieku 34 lat, pełniąc do tego dnia posługę duszpasterską w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

śp. Leszek Konarski – zmarł 25 stycznia 2017 roku w wieku 64 lat. W latach 2002-2010 Starosta Olkuski, Kierownik Urzędu Rejonowego w Olkuszu w latach 1990-1998, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz w 1990 r., Radny Rady Miejskiej w latach 1990-1994, współzałożyciel i Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego Ziemi Olkuskiej „Solidarność”.

śp. Kazimierz Czarnecki – zmarł 28 stycznia 2017 roku. Miał 95 lat. Honorowy Obywatel Olkusza, wielokrotnie odznaczany za swoją działalność zawodową i społeczną. Jego nazwisko w 1976 r. zostało wpisane do Księgi Zasłużonych Dla Ziemi Olkuskiej, a w 1980 r. do Księgi Ludzi Zasłużonych dla Województwa Katowickiego.

śp. Zbigniew Czerwiński – zmarł 21 lutego 2017 roku w wieku 63 lat. Był wieloletnim społecznym działaczem sekcji piłkarskiej olkuskiego KS-u, w której pełnił funkcję skarbnika, a także gospodarza stadionu na Czarnej Górze.

śp. Mosze Berger – zmarł 21 marca 2017 roku mając 98 lat. Honorowy Obywatel Olkusza pochodzenia izraelskiego. Rozsławiał swoje ukochane miasto poza granicami kraju, uczestnicząc m.in. corocznych zjazdach potomków olkuskich Żydów w izraelskim Holon pod pomnikiem olkuszan, którzy zginęli podczas Holokaustu.

śp. Adolf Kieres – zmarł 24 marca 2017 roku w wieku 92 lat. Był ostatnim żyjącym żołnierzem olkuskiego Kedywu i zarazem partyzantem oddziału „Litwinka” 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej. W czasach konspiracji działał pod pseudonimem „Volt”, a po wojnie został jednym z założycieli olkuskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK.

śp. Wojciech Wadas – zmarł 19 maja 2017 roku w wieku 62 lat. Radny III, IV, V i VII kadencji Rady Miejskiej w Olkuszu, wiceprzewodniczący RM w latach 1998-1999, oddany społecznik.

śp. Teresa Jasińska – zmarła 1 września 2017 roku. Radna III kadencji Rady Miejskiej w Olkuszu, wiceprzewodnicząca RM w Olkuszu w latach 2000-2002, przewodnicząca Zarządu Osiedla Śródmieście.

Przy okazji dnia Wszystkich Świętych pamiętajmy także, że człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
warszawianka
warszawianka
4 lat temu

W tym roku, 1 listopada, również nie było kwiatów na kwaterach żołnierzy poległych na ziemi olkuskiej. I tym razem gmina miała inne, ważniejsze wydatki. Wstyd!!!

majk
majk
4 lat temu

Pan K. Czarnecki miał świecki pogrzeb, to nie wiem czy chciałby dopisek śp.

Ja stąd
Ja stąd
4 lat temu

Może przynajmniej przy okazji święta zadumy zastanowicie się zanim jadem poplujecie. Zapewne Lolek i mu podobni Jarosławowi są wierni.

stefan
stefan
4 lat temu

Chwala pamieci Panu Majdzie Irenuszowi .

Młody
Młody
4 lat temu

„W tym roku pożegnaliśmy również kilka znanych i zasłużonych dla olkuskiego środowiska osób.”

Ja to już nie wiem kto to jest zasłużony, czy ten co w czasach komunistycznych władzom ZSRRoddanym służył czy ten co po 89 obecnym zamerykanizowanym służy władzom, czy może nie ma żadnej różnicy – sługa to zawsze sługa niezależnie od tego kto rządzi byle jemu dobrze było … albo może władza ciągle ta sama tylko bardziej pazerna inne metody stosuje aby naród jej służył i myślał że jak kiedyś władzą był robotniczo-chłopską tak teraz jako suweren demokratyczny rządzi i decyduje …

wybiorca
wybiorca
4 lat temu

Jan i Lolek zwykłe du…i, nawet w takim dniu pokazujecie swą prymitywność

Jan
Jan
4 lat temu

[quote name=”Lolek”][quote name=”Jan Orkisz”]CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.[/quote]
Jasiu!!PAMIĘTAM- jak w latach 80-tych XX wieku mówiłeś ”cześć pracy”zamiast ”Szczęść Boże”.Jedziesz zawsze z DUCHEM czasu.[/quote]
Pan Orkisz zapomniał dodać ; Cześć Towarzysze !

Lolek
Lolek
4 lat temu

[quote name=”Jan Orkisz”]CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.[/quote]
Jasiu!!PAMIĘTAM- jak w latach 80-tych XX wieku mówiłeś ”cześć pracy”zamiast ”Szczęść Boże”.Jedziesz zawsze z DUCHEM czasu.

Jan Orkisz
Jan Orkisz
4 lat temu

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.