Powiat

W poniedziałek, w Starostwie Powiatowym w Olkuszu odbyły się dwa spotkania, w trakcie których głównymi bohaterami byli sportowcy i ludzie zarządzający lokalnymi klubami. Ich obecność w urzędzie nie była przypadkowa, bowiem właśnie 13 marca Zarząd Powiatu w asyście Dyrekcji stosownych wydziałów najpierw wręczył symboliczne promesy beneficjentom konkursu na wspieranie rozwoju sportu na terenie powiatu, a następnie przyznał Nagrody Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za osiągnięcia w różnych dyscyplinach w minionym roku. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, jako Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz odczuwamy dużą satysfakcję.

Wszystko dlatego, że w 2023 roku na działalność statutową jako klub z budżetu Powiatu Olkuskiego otrzymaliśmy 10 000 zł. To obok Klubu Sportowego Olkusz najwyższa dotacja przyznana na pokrycie części wydatków związanych ze sportową rywalizacją na ogólnopolskich arenach. Do podziału łącznie było 60 000 zł, a wsparcie finansowe różnymi kwotami łącznie uzyskało 15 podmiotów. Gratulacje z rąk starosty Bogumiła Sobczyka, wicestarosty Pauliny Polak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanny Szatan-Kenderow, a także radnych powiatowych przyjął Prezes Marcin Kubiczek, który podczas rozstrzygnięcia konkursu ofert dziękował za okazane klubowi zaufanie.

Drugim punktem poniedziałkowego spotkania było przyznanie nagród finansowych najlepszym sportowcom z terenu powiatu olkuskiego. Tutaj na liście szczęśliwców, którzy bronią się wynikami sportowymi znalazło się łącznie 25 nazwisk (21 sportowców i 4 trenerów), z czego aż 10 to nazwiska związane z olkuską piłką ręczną. Otóż komisja konkursowa doceniła sukcesy Młodych Lwic na piasku, przyznając nagrody całej drużynie Juniorek Młodszych, które w ubiegłe wakacje wróciły z Sulejowa jako 5. drużyna Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w swojej kategorii wiekowej. Tym sposobem nagrody z rąk oficjeli odebrały: Julia Czarnota, Patrycja Łabuda, Anna Marszałek, Zuzanna Pawłowska, Kinga Petlic, Anna Prus, Matylda Sarota, Pamela Sawicka, Nikola Sidor oraz Nikola Sołościuk. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zarazem niejako obiecujemy, że w 2023 również zrobimy co w naszej mocy, aby za rok o podobnej porze ponownie spotkać się w tak miłym i zarazem zaszczytnym gronie.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Drobne sprostowanie. Nie były to Nagrody Starosty Olkuskiego, a NAGRODY PODATNIKÓW Z POWIATU OLKUSKIEGO!!!