Olkusz

Nowe, lepsze worki na odpady plastikowe, które trafiły ostatnio do mieszkańców Gminy Olkusz, wzbudziły niemałe zainteresowanie:  – Kto jednak za to zapłaci? – pytają mieszkańcy. Miasto uspokaja, że koszty odbioru śmieci dla nikogo nie wzrosną.

– Ostatnio dostaliśmy nowe worki na plastiki, takie „premium”, z taśmą zaciskającą u góry. Poprzednie były zwykłe, cięte. Kiedyś też takich w domu używałem, bo wygodne, ale drogie. Jakie uzasadnienie ma taka zmiana w dobie inflacji i konieczności oszczędzania? No i kto za to zapłaci? – z takim pytaniem zwrócił się do naszej redakcji jeden z mieszkańców Gminy Olkusz.

Systemem gospodarowania odpadami zajmuje się gmina, dlatego pytania o nowe, lepsze worki przesłaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

– Zmiana worków na plastiki nie wiąże się z dodatkowymi opłatami ani ze strony Gminy Olkusz ani ze strony samych Mieszkańców. W ramach obowiązującej już umowy Wykonawca ma obowiązek zapewnić worki na odpady i z tego obowiązku się wywiązuje – odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

– Natomiast plusy worków zaciskanych od góry są oczywiste: przy zapełnieniu worka do pełna istnieje dużo mniejsza szansa, że odpady, np. pod wpływem wiatru, z niego wypadną – dodaje Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze