Olkusz

W poniedziałek 20 listopada, poznaliśmy tegorocznych laureatów Powiatowej Licealiady Młodzieży w Koszykówce 3×3. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców triumf odnieśli uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, którzy już wkrótce będą reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla rejonowego.

W turnieju udział wzięło pięć szkół średnich, które do gry wystawiły obie reprezentacje – żeńską oraz męską. Rywalizację prowadzono równocześnie grając na jeden kosz systemem „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny rozegrały więc po cztery mecze, a w gronie uczestników zabrakło lidera z prawdziwego zdarzenia, bowiem żaden zespół na mecie zmagań nie mógł pochwalić się kompletem punktów.

Po jednej porażce w turnieju odnieśli solidarnie uczennice i uczniowie I oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. IV LO miało jednak przewagę w postaci wygranego bezpośredniego pojedynku tak w jednej, jak i w drugiej kategorii. Tym sposobem, to właśnie obie drużyny prowadzone przez Aleksandrę Krupę okazały się najlepsze w turniejowej stawce, dzięki czemu „Czwórka” zapewniła sobie promocję do kolejnego etapu licealnej rywalizacji pod koszami.

I LO musi zadowolić się drugimi miejscami oraz poczuciem, że szczęście było naprawdę blisko. Wśród dziewcząt podium uzupełniły uczennice Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, natomiast u chłopców brązowe medale odebrali przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 1 Olkuszu.

Organizatorem poniedziałkowego turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA:

1. IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

2. I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

3. Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu

4. Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu

5. Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu

CHŁOPCY:

1. IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

2. I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

3. Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu

4. Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu

5. Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=mosirolkusz&set=a.859598805958464

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze