18

„Niezwykła Małopolska Wieś 2018” jaką w wojewódzkim konkursie nie tak dawno został okrzyknięty Zedermam, wzorem ubiegłego roku oficjalnie pożegnała lato. Festyn rodzinny na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców.

Zapewne z frekwencją byłoby jeszcze lepiej, gdyby pogoda nie spłatała organizatorom figla. Z piątkowego skwaru w sobotę pozostało jedynie wspomnienie, ale chłód łagodziło raz po raz wychodzące zza chmur słońce.

1.jpg

Świętowanie rozpoczęło się od powitania gości, którzy tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie. Burmistrz, starosta, radni – wszyscy gratulowali sołtys Sabinie Gęgotek reprezentującej wiejską społeczność tytułu. Zgodnie z zapowiedziami w trakcie festynu nastąpiło symboliczne wręczenie mieszkańcom Zedermana czeku na kwotę 60 tysięcy złotych, będącego nagrodą za zwycięstwo w małopolskim plebiscycie. Dzień później mocna reprezentacja sołectwa uczestniczyła w Nowym Sączu w uroczystej gali, podczas której spotkali się wszyscy laureaci konkursu.

3.jpg

Część artystyczną „Pożegnania Lata” rozpoczęły swoim krótkim programem członkinie Koła Gospodyń Wiejskich – oczywiście z Zedermana. Akcentów ludowych w sobotnie popołudnie było znacznie więcej – np. występ Zespołu Pieński i Tańca „Wolbromiacy” pod kierownictwem i choreografią Agnieszki Gołembiowskiej-Karoń. „Wolbromiacy” to krajowa czołówka zespołów czerpiących z tradycji ludowych nie tylko polskich, ale i słowiańskich. Jak zwykle było barwnie i dostojnie. Na dokładkę z mini-recitalem wystąpił olkuski akordeonista Marcin Wiercioch, a po nim scenę plenerową opanowały dzieci i młodzież z miejscowej szkoły podstawowej.

Zwieńczeniem rodzinnej soboty w Zedermanie była zabawa taneczna z zespołem Amor.

5.jpg

Organizatorzy festynu „Pożegnanie Lata”: Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser, OSP Zederman, Mieszkańcy Zedermana, ASOS.
Patronat Honorowy:  Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
Partnerzy: Sołtys i Rada Sołecka, LKS Błysk Zederman, Stowarzyszenie Zederman, SP Zederman, Stowarzyszenie „Realne Marzenia”, Radna Gminy Olkusz oraz Radny Powiatu Olkuskiego.
Sponsorzy: PHU „SARPOL”, SAROTA, PSS Społem Olkusz, PWiK Olkusz, Malbox.

2.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kazikBuzi Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Buzi
Buzi

DZIEKUJEMY ZA WSPARCIE BURMISTRZA GMINY OLKUSZ PANA ROMANA PIASNIKA…BEZ NIEGO NIE BYŁOBY…..GRATULACJE WSI I BURMISTRZOWI OLKUSZA

kazik
kazik

.super impreza .. oby tak dalej dla pani Sołtys i dla pana BURMISTRZA…mam nadzieje ze kolejna kadencja bedzie dla PANA