Olkusz

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu oraz ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu, zapewnili sobie udział w etapie rejonowym Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej. W środę 17 kwietnia w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR podopieczni Agaty Bąchór i Pawła Banysia nie dali szans swojej konkurencji, reprezentującej inne zakątki powiatu olkuskiego.

W zmaganiach dziewcząt udział wzięły tylko dwa zespoły. Olkuska „Dziewiątka” zmierzyła się z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Wolbromiu, wygrywając wysoko 16:1. Więcej emocji i przede wszystkim gry dostarczyła rywalizacja wśród chłopców. Tutaj Szkoła Podstawowa nr 3  najpierw 13:6 pokonała ZSP z Zarzecza (gmina Wolbrom), a następnie 8:1 zwyciężyła swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu (gmina Klucze). Komplet wyników uzupełnił rezultat meczu Zarzecza z Jaroszowcem – 14:1 na korzyść tych pierwszych.

Triumf na poziomie powiatu olkuskiego sprawił, że teraz przed naszymi uczniami etap rejonowy. Obu drużynom życzymy powodzenia. Organizatorem środowego turnieju był Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze