Powiat

Już po raz trzeci Ochotnicze Straże Pożarne mogą ubiegać się o dotacje z budżetu powiatu. Środki te stanowią dofinansowanie na zakup sprzętu, umundurowania czy samochodów. Termin składania wniosków mija 4 maja.

Zasady pozostały bez zmian. Dotacja może być udzielona do kwoty 5 tys. złotych i stanowić do 40 proc. kosztów całego zadania. Wyjątkiem są dofinansowania do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym przypadku chodzi o kwoty: do 20 tys. złotych dla samochodów ratowniczo-gaśniczych średnich i do 15 tys. złotych dla samochodów ratowniczo-gaśniczych lekkich. Zgodnie z regulaminem, wysokość dotacji uzależniona jest od ilości złożonych wniosków spełniających wymagania formalne oraz możliwości finansowych budżetu Powiatu Olkuskiego.

Przypominamy, że dotacja przekazana z budżetu Powiatu Olkuskiego dla jednostek OSP może być przeznaczona na dofinansowanie do zakupu: umundurowania specjalnego (bojowego) oraz środków ochrony osobistej strażaków ochotników; środków łączności; sprzętu, aparatury, urządzeń oraz innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych; samochodów ratowniczo-gaśniczych. Oczywiście wszystkie przedmioty zakupione z powiatowym dofinansowaniem muszą być zgodne z obowiązującymi wytycznymi i normami. Powiatowe środki mogą być także przeznaczone na szkolenia dla strażaków ochotników (do 50 proc. wartości szkolenia).

W pierwszym naborze tego typu dofinansowanie otrzymało dwanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej, a w drugim osiem.

Regulamin dostępny jest na sp.olkusz.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 647 65 50 lub drogą elektroniczną: pczkolkusz@op.pl

fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze