policja

W niedzielny wieczór z Gorenic dotarła niepokojąca informacja, według której istniało duże podejrzenie, że 69-letni mężczyzna przebywający w tamtejszym ośrodku dla osób bezdomnych może popełnić samobójstwo. W akcji poszukiwawczej udział wzięło kilkudziesięciu strażaków i policjantów.

Kilka minut po godz. 21 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że 69-latek oddalił się z placówki i chce popełnić samobójstwo. – Poszukiwania ruszyły natychmiast. Do akcji zaangażowano 61 mundurowych oraz policyjnego psa tropiącego – informuje asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Tereny leśne, wiejskie ulice oraz boisko szkolne przeszukiwano ponad dwie godziny. Na szczęście niedoszłego samobójcę odnaleziono żywego – tuż przed północą. Przerażonego 69-latka odnalazł strażak z miejscowej jednostki OSP. Na miejsce wezwano karetkę, a ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy. – Z uwagi na stan zdrowia, trafił on do olkuskiego szpitala i znajduje się pod opieką lekarzy specjalistów – dodaje asp. Matras.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bez przesady
bez przesady
4 lat temu

taka akcja na poszukiwanie bezdomnego ? ale gdzie go znalezli takiego przerażonego to już nie napisali.

...
...
4 lat temu

Pewnie było więcej szumu niż poszukiwania. Rozpoczęli od musztry podczas której stoją w szeregu w charakterystycznym mundurowym rozkroku. Bo wicie rozumicie to takie efektowne jest i budzi podziw.

P X T
P X T
4 lat temu

Szukało 61 umundurowanych „profesjonalistów” uzbrojonych oprócz kabur również w psa a znalazł amator wolontariusz z OSP. Moje gratulacje. *)