kino dolinka 2019

Z roku na rok seanse filmowe pod gołym niebem cieszą się w naszym mieście coraz większą popularnością. Inicjatywa zapoczątkowana kilka lat temu na olkuskim Rynku z powodzeniem sprawdza się także pomiędzy blokami. W miniony piątek odbył się pierwszy seans z cyklu „Plenerowe Kina Osiedlowe”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Zarządami osiedli.

Lato to czas, w którym chcemy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jest to także okres obfitujący w szereg różnego rodzaju plenerowych imprez. Jedną z tego typu inicjatyw są seanse filmowe pod chmurką. W 2015 roku modę na letnie kino zapoczątkowała w naszym mieście Fundacja „Czuję kino. Kino czuję”. Później za organizację podobnych przedsięwzięć odpowiedzialny był Miejski Ośrodek Kultury. Nie brakowało też oddolnych inicjatyw, których inicjatorami byli sami mieszkańcy. W tym roku obie wymienione grupy postanowiły połączyć swoje siły. Owocem tej współpracy jest cykl „Plenerowe Kina Osiedlowe”.

Tegoroczny cykl kinowy składa się z czterech wydarzeń, które odbędą się na terenie największych olkuskich osiedli mieszkaniowych. Pierwszy seans miał miejsce 26 lipca 2019, w Dolince na osiedlu Młodych. Gospodarzem kolejnego spotkania będzie Pakuska. Projekcja filmu zaplanowana jest na 2 sierpnia na terenie boiska przy placu zabaw na ul. Osieckiej. Tydzień później – 9 sierpnia – impreza odbędzie się przy stawie na terenie osiedla Centrum. Na zakończenie wakacji – 30 sierpnia – kino przeniesie się zaś na Słowiki.

– Oglądanie filmów pod gołym niebem bardzo przypadło do gustu olkuszanom. Coraz częściej zaczęły więc pojawiać się głosy, aby organizować podobne akcje na olkuskich osiedlach. Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Zarządami osiedli wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. W inicjatywę ochoczo angażują się też mieszkańcy. Wiele osób pomagało nam przy przygotowaniu letniego kina, za co chciałbym im serdecznie podziękować. Sam fakt, że na seans przyszło ponad kilkaset osób dowodzi, że tego typu inicjatywy są potrzebne. Cieszę się, że w piątek dopisała nam pogoda i że mieliśmy tak dużą frekwencję – komentuje Wojciech Ozdoba, członek Zarządu osiedla Młodych.

Każdy seans składa się z projekcji bajki dla dzieci oraz filmu niespodzianki. Akcja „Plenerowe Kina Osiedlowe” odbywa się przy wsparciu operatora lokalnej sieci światłowodowej FIBER oraz Banku PEKAO S.A. Organizatorami akcji są Miejski Ośrodek Kultury oraz Zarządy osiedli: Młodych, Pakuska Centrum i Słowiki.

{joomplu:87904}{joomplu:87902}{joomplu:87899}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o