Olkusz

6 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Krystyny Małgorzaty Dołowskiej „Powroty”. Wystawa ta jest trzecią częścią większego cyklu pt. Archeologia Czasu.

Krystyna Małgorzata Dołowska, artysta fotograf, jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTiT im. St. Schillera w Łodzi. Sprawuje funkcję Prezesa Zarządu i Prezydenta Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Warszawie. Od 1992 roku jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych. Od 1998 roku prowadzi grupy twórcze, obecnie AFA9. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, udziały w wystawach zbiorowych, prelekcje i spotkania autorskie. Została uhonorowana wieloma medalami, odznakami i dyplomami za działalność na rzecz fotografii polskiej m. in. Zasłużony działacz kultury, Złoty medal Zasłużony dla fotografii polskiej, Brązowy medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wystawa „Powroty” obejmuje 50 prac w formacie 30×45 cm w technice czarno-białych wydruków z plotera. Prace zostały dobrane w pary, tzw. dyptyki.

Zdjęcia były już prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych artystki, zatem ekspozycję można uznać za swego rodzaju podsumowanie wieloletniej pracy.

Wystawa robi bardzo duże wrażenie, wywołuje nostalgię i skłania do refleksji. Serdecznie zapraszamy.

Otwarcie wystawy nie było jedynym wydarzeniem tego dnia. Dwojgu instruktorom MOK Olkusz – Katarzynie Leszczyńskiej-Kaszubie oraz Adamowi Sowuli Kapituła Fotoklubu RP przyznała medale ustanowione decyzją Zarządu Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej „Za Fotograficzną Twórczość”. Jest to gratyfikacja i uznanie dla osób, które swoją twórczością przyczyniły się do rozwoju sztuki fotograficznej w Polsce.

Medale wręczyła Prezes Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Małgorzata Dołowska podczas otwarcia swojej indywidualnej wystawy ”Powroty”.

Jak zauważył Dyrektor MOK Michał Mączka, to kolejne sukcesy ludzi powiązanych z MOK-iem. Niedawno w kategorii „Album Roku Muzyka Dziecięca” Czesław Mozil otrzymał Fryderyka za album „Inwazja Nerdów”. W nagraniu jednego z utworów – „Jestem Batmanem” – brał udział młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Chwalimy się, ale sukcesów nigdy za wiele!

MOK Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze